"Български информационни технологии" АД (BITEX) ще уреди болшинството от останалите си задължения по баланса на дружеството на 1 ноември, съобщи за Investor.bg Христос Мурутис, изпълнителен директор на дружеството и собственик на "Юрокапитал Финанс" АД, което притежава 87% от BITEX. "Уреждането на задълженията на компанията ще я направи готова и атрактивна за новите й инвестиционни планове" каза още Мурутис.
Според предоставени на "Българска фондова борса - СОфия" данни, BITEX има текущи задължения за 437 хил. лв. към края на септември. През миналата седмица от дружеството съобщиха, че са подписали договор за опрощаване на задълженията в размер на 314 хил. лв. с Promota Hellas - Гърция и International Test Systems - САЩ.
По-рано през годината от Vivodi Telecommunication S.A бе подадена молба за откриване на производство по несъстоятелност за BITEX. Молбата е била разгледана на 26 октомври, но е постановено отлагане на делото за 30 ноември 2005 г.
На 1 ноември мажоритарният акционер в BITEX ще се срещне с останалите акционери, за да ги информира за корпоративните планове и бъдещото й развитие в областта на недвижимите имоти в България. "Такава среща се прави за първи път в историята на българския капиталов пазар и ние сме сигурни, че ще накара и други публични дружества да направят същата крачка. Аз вярвам също, че публичните компании трябва да бъдат отворени за всекидневна комуникация и критики от страна на акционерите", каза още Мурутис.
Свързани компании:


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Защо ВМС на САЩ разкриха местоположението на ядрена подводница?
Какво означава, ако видите черен кос?
Четиричленно семейство почина, след като изяде диня с отрова за плъхове
Израел и Ливан се споразумяха да удължат с 45 дни примирието