Кремиковци отчита нетна неконсолидирана загуба за деветмесечието в размер на 78,25 млн. лв., или 4,23 лв. на акция, показват данните от отчета на дружеството, публикуван от БФБ – София. За същия период на миналата година компанията е реализирала положителен финансов резултат от 7,52 млн. лв. (0,41 лв. на акция). За третото тримесечие загубата на предприятието възлиза на 58,59 млн. лв., спрямо печалба от 38,55 млн. лв. за съответния период на 2004 година.
Негативното изменение се определя от повишението на разходите за дейността, съчетано със спада на приходите на дружеството. Разходите по икономически елементи бележат ръст от 5,46% на годишна база до 652,73 млн. лв., докато финансовите разходи намаляват до 101,66 млн. лв., спрямо 103,28 млн. лв. за първите девет месеца на миналата година. Общите разходи за дейността нарастват с 4,45% до 754,39 млн. лв.
Нетните приходи от продажби намаляват с 4,69% за година до 624,74 млн. лв., а приходите от дейността възлизат на 681,36 млн. лв., в сравнение със 732,63 млн. лв. за съответния период на миналата година.
Собственият капитал на металургичния комбинат към 30 септември е в размер на 535,61 млн. лв., като бележи спад от 12,75% на годишна база. Основният капитал е 18,52 млн. лв., като основен акционер е Финметалс Холдинг (собственост на Global Steel Holdings Ltd. От 15 август 2005 година) със 71% от капитала на дружеството. Държавата държи 25,3%, а 3,7% са собственост на други акционери. Компанията притежава мажоритарно участие в общо 12 дъщерни дружества, сред които са придобитите през текущата година Леминд ФПЛ (Сърбия) и Нюко Ламкос Стийл (Косово).
Днес по позицията бяха прехвърлени 613 акции, при което цената им отбеляза минимален спад от 0,21% до 19,03 лв. Оферти за покупка има на 19 лв., а за продажба – на 19,20 лв.
Свързани компании:


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Нина Добрев вече е с руса коса
Принцеса Раджва показа защо е новата кралска модна икона
Ердоган отваря нов фронт във Вашингтон: битката с Израел се пренася в САЩ
ЦСКА 1948 надви с 4:1 Черно море
БАБХ установи наднормено съдържание на пестицид пипер от РСМ