Заради войната в Газа Турция блокира износа и вноса с Израел, пише Bloomberg, позовавайки се на свои източници.през 2023 година стойността на търговските отношения между двете държави се изчисляват на 6,8 млрд. долара, от които 76% са делът на турския износ в Израел.
В началото на април Анкара ограничи част от износа към Израел, включвайки в него ключови стоки като цимент и други строителни материали, след като не получи разрешение за доставка на помощи за Газа. Ограниченията, въведени тогава, мога да продължат до прекратяването на бойните действия, коментираха турскитевласти.
Президентът Реджеп Тайип Ердоган е изправен пред нарастваща критика у дома заради поддържането на търговски връзки с Израел на фона на продължаващата война срещу "Хамас", допълва Bloomberg.
Израел обвинява Турция, че оказва подкрепа за "Хамас" - въпреки че е член на НАТО, Анкара не призвава организацията за терористична. Двете страни още така са разделени относно статута на палестинците.
Забраната за внос на цимент е едно от съществените за Израел решения, защото в сраната има само един завод за производството. Тя може да се окаже поредния сериозен проблем, пред който ще се изправи секторът на строителството, който разчита много и на строители от Палестина.


Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток СНИМКИ