Днешното заседание на Народното събрание започна с 30-минутна почивка. На него трябва да бъде избран председател, след като вчера избор не беше направен след гласуване в два тура.
Силви Кирилов, който като най-възрастен сред депутатите председателства заседанието, обяви, че то ще започне с гласуване на правилата за избор на председател. Хамид Хамид от ДПС заяви от парламентарната трибуна, че правилата са приети и няма нужда да бъдат гласувани отново.
След края на почивката обаче Александър Ненков от ГЕРБ поиска нова почивка и депутатите отново прекъснаха заседанието за 25 минути.
На влизане в парламента съпредседателят на ПП Кирил Петков посочи, че „Продължаваме промяната – Демократична България“ няма да подкрепи за председател на Народното събрание Рая Назарян от ГЕРБ-СДС. Не вярваме, че тя е подходящият човек за председател на държавата, подчерта той.
На първата политическа сила е работа е да намери мнозинство, което да я подкрепя. Няма да поемаме този път чужда отговорност, каза Петков.
Той посочи, че формацията му няма да подкрепи правителство с мандата на ГЕРБ-СДС.
„Борисов не си спази думата, заради това сме сега на избори, затова сме в тази ситуация. Няма как да вярваме на този човек“, каза Петков.
Относно предложения от ИТН вариант за правителство с третия мандат, той каза: „Това ми се струва безумна екзотика“.
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов отново заяви пред журналисти, че Рая Назарян е предложението на партията му за председател на парламента.
„Аз се надявам всички да бъдат отговорни, защото ако не бъде избран председател, ще стане конституционна криза и дори не можем да отидем на избори“, каза Борисов, който хвърли вина за ситуацията върху Христо Иванов (доскорошния председател на „Да, България“). Той отново призова ПП-ДБ да подкрепят ГЕРБ при избора на председател на Народното събрание, за да се избегне криза.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Investor Media Group
„Не мога да проумея как се руши България пред очите ни в момента“, заяви съпредседателят на ДПС Делян Пеевски. Той призова да се направи „нормално евроатлантическо правителство“ и заяви, че в противен случай „подаряваме България на Путин“.
Междувременно лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов коментира избора на патриарх, като провидя риск от „църковен разкол“, защото според него политически се „подготвя почвата“ българската църква да бъде „скарана“ с руската. Припомняме, че Българската православна църква е самостоятелна, административно независима от останалите.
В първия работен ден на парламента депитатите не успяха да изберат председател на 50-ото Народно събрание при първия опит в два тура на 19 юни. Кандидатите за поста бяха четирима, като на балотаж отидоха Петър Петров от „Възраждане“ и Рая Назарян от ГЕРБ-СДС. На втория тур за Петър Петров гласуваха 41 народни представители, 112 бяха „против“ и 85 се въздържаха. Рая Назарян получи подкрепата на 115 депутати, 69 бяха „против“, а 53 се въздържаха.
ГЕРБ-СДС предлагат създаване на „правителство на споделената отговорност“ и засега идеята им среща отклик единствено от страна на ДПС. ПП-ДБ, „БСП за България“ и „Възраждане“ декларират намерение да бъдат в опозиция, а ИТН очаква третия мандат, за да излъчи правителство.
„ИТН няма да подкрепи правителство с първия или с втория мандат. Има достатъчно много партии и свободно мислещи депутати, които да предприемат такъв ход. Аз се надявам и очаквам третият мандат да дойде в ИТН и тогава ние ще предложим експертно правителство, което да свърши определени и важни за страната неща за определено време“, заяви лидерът на формацията Слави Трифонов чрез пост във Facebook.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
САЩ нанeсоха нови удари по цели в Иран след атаки с дронове
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа


преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! Аз съм глууупавичък и трудно схващам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар