Руският президент Владимир Путин е предложил на САЩ посредничеството си за регулиране на конфликта в Близкия изток, каза пред медии американският президент Доналд Тръмп. "Казах му: Владимир, оправи първо себе си, гледай Русия и остави това на нас", обясни Тръмп.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков реагира по време на Петербургския икономически форум и коментира, че Кремъл има добри отношения и с Иран, и с Израел, и Путин може да има успех при посредничество между двете страни, пише ТАСС.
Същевременно говорителят на руското Министерство на външните работи Мария Захарова съобщи по време на същия форум, че Русия е предупредила САЩ да не се намесва в конфликта, защото това ще има "непредсказуеми негативни последици". Според нея Западът има деструктивна роля в конфликта в Близкия изток.
В интервю за международни медии в Санкт Петербург късно снощи Путин коментира, че е предложил "възможен изход" на конфликта, но решението е на Израел и Иран. Той намекна, че целите на Израел не са достигнати (и вероятно няма да бъдат), като посочи, че подземните заводи, в които Иран обогатява уран, не са засегнати от бомбардировките. "Те си стоят", каза Путин и допълни, че иранците се консолидират около лидера си - аятолах Али Хаменей, за когото пък има публикации, че е цел на израелските военни.
На 13 юни Израел атакува военни обекти и свързани с ядрената програма цели на територията на Иран. Конфликтът се задълбочи, след като Техеран отговори на удара с вълни ракети, включително и балистични. В едни от последните обстрели беше ударена сградата на фондовата борса в Тел Авив и болница в Беер-Шева.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
преди 1 година " Същевременно говорителят на руското Министерство на външните работи Мария Захарова съобщи по време на същия форум, че Русия е предупредила САЩ да не се намесва в конфликта, защото това ще има "непредсказуеми негативни последици". "" Това да го чуя и да видя когато го казва Путин пак не бих повярвал . Той Путин ще има смелостт , решимостт това да каже това е не възможно как той ще обиди Западните си колеги те гащите от задн..ника му да свалят пак няма да им се сърди или да се ядоса на колеги отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Закъснява реакцията на медвеьев. Може би трябва да изтрезнее. Или пък да обърне още 2 бутилочки за кураж. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Лудия Нетаняху,насади на пачи яйца Тръмпара,,говори като нашия тиквонии велики,персите въобще не се шегуват и със сигурност ще ударят каубойте,ако се наложи !Днес ,американците са пратили няколко самолета с ПВО ракети,които ще изкарат 2,3 цена,а после?!Русия и Китай няма да изоставят Иран,илюзии не си правете!Нетаняху в момента го дерат жив,а американския президент е в клетка с двата мецана. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: stonasto няма значение колко си мислиш, че ти е икономиката, ако си кредитен наркоман с прогресиращи разходи. :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: alex8712 Изобщо не му трябва на П. да влиза в Ирак. Достатъчно му е конфликта да се подържа максимално дълго. САШ имат много "доброжелатели", които биха ударили едно рамо на иранците чисто за спорта. Пък ако в подходящия момент П. им даде правилната ракетка да бишнат по някой самошетоносач, ей това ще е репутационна щета. :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: 0pkХахаха...точно,особено като империята е с икономика подобна на страна от 3 свят.....Справка ссср отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: 0pk Хмм, Русия няма много полезни ходове в Иран - не могат да помогнат военно или финансово, понеже те самите едва се оправят в Украйна. А и не могат да влязат по-остро, защото тогава ще дойдат директно на Тръмп и всички усилия досега да му се харесат отиват в канала. Затова и се опитват всячески да предотвратят влизането на САЩ в Иран /похвално/ - понеже нищо не могат да направят, а падне ли още един авторитарен режим от Оста след Сирия репутационната щета става голяма... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: cyclop добре ще му дойде на П. отваряне на втори фронт. Ако иранците се запънат и дадат отпор на галактическия жандарм, лелеяните 5% за отбрана бързо ще станат 10%. А както знаем, не една и две империи са се разпаднали от непосилни разходи за отбрана. :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Путин що е такъв доволен отговор Сигнализирай за неуместен коментар