Някои правителства по света се справиха с разпространението на коронавируса по-добре от други, но никоя страна не би получила отлична оценка за това. Такова мнение изрази съоснователят на Microsoft Бил Гейтс, цитиран от CNBC.
"Според мен нито една страна не го направи напълно добре", каза Гейтс в скорошно интервю в института Lowy, мозъчен тръст в Сидни, Австралия, добавяйки: "Никой... не получава отлична оценка за това".
Съоснователят на Microsoft и здравен филантроп започна да хвали, но и да критикува правителствата по света за отговора им към пандемията, откакто коронавирусът започна да се разпространява за пръв път в края на 2019 г.
Още през март 2020 г. Гейтс каза, че САЩ "не са реагирали достатъчно бързо", въвеждайки мерки за карантина, като затваряне на бизнеси и издаване на заповеди за оставане вкъщи. Според него въвеждането на ефективни и достъпни тестове за Covid-19 в САЩ също е било твърде бавно.
Гейтс, който миналата година публикува книга "Как да предотвратим следващата пандемия", каза, че очаква правителствата по света да улеснят своя отговор към такива предизвикателства, преди те отново да се случат. Според него недостатъчно добрият отговор към пандемията е мотивирал някои правителства да увеличат разходите си за подготовка за бъдещи здравни кризи.
Някои реакции са били по-добри от други, като той даде за пример Австралия "и около 7 други страни", които обаче не назова по име. Той обясни, че смъртните случаи заради коронавирус на глава от населението в Австралия остават сред едни от най-ниските по света.


Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Черно море Тича осигури транспорт за феновете си за третия двубой с Балкан в Шумен
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Оли Рен: Данните показват първи признаци на стагфлационен шок в еврозоната
Скъпият петрол повишава инфлационния натиск в Китай
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
5-месечната дъщеря на Пийт Дейвидсън говори по цял ден
Костадинов: Цените скочиха заради еврозоната
Тенденции при панталоните за пролет/лято 2026
Зловещо: Педиатър е обвинен в 130 случая на сексуално насилие над деца