Възстановяването на световния въздушен транспорт върна пилотите на работа след спада в трафика, предизвикан от ограниченията заради пандемията, но много мъже и жени в пилотската кабина имат притеснения за заплатите си, сочи проучване, цитирано от Ройтерс.
Заплатите на над половината пилоти не са били увеличавани от пет години, разкрива глобалното проучване на компанията Goose Recruitment, която е специализирана в търсене на служители за авиационния сектор, и информационния сайт FlightGlobal. Те са анкетирали 1184 пилоти през четвъртото тримесечие на 2022 г.
Пилотите от Азиатско-Тихоокеанския регион са най-засегнати по отношение на заплащането, като почти половината от участниците в проучването от региона отчитат по-ниски доходи. За разлика от тях, 73% от анкетираните в Северна Америка са посочили, че получават по-високи заплати в резултат на ожесточеното търсене на пилоти с увеличаването на въздушния трафик.
Почти две трети от пилотите са заявили, че искат да сменят работата си за по-добро заплащане и условия през следващите 12 месеца. Въпреки това 89% от анкетираните смятат, че ще има недостиг на пилоти през следващите пет години спрямо 66% през 2021 г.
„Пилотите искат заплащането им да стане отново каквото беше преди“, коментира Марк Чарман, главен изпълнителен директор на Goose Recruitment. „Очаквам 2023 г. да донесе повече разговори за кризата със заплатите от всякога“.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Епидемията от ебола в ДР Конго може да стане най-смъртоносната в историята
Лицензът за дружествата на "Лукойл" у нас е удължен до 29 октомври
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?