Администрацията на президента на САЩ Джо Байдън обяви днес, че е в контакт с Boeing и със синдиката, защитаващ правата на служителите на самолетостроителната корпорация, които обявиха стачка, предаде БТА.
Около 33 000 работници, членуващи в Международната асоциация на машинистите и аерокосмическите работници (IAM), участват в протеста. Стачката на практика ще блокира производството на пътнически самолети в редица съоръжения на една от най-големите промишлени корпорации в САЩ.
"Призоваваме двете страни да преговарят добросъвестно, за да постигнат споразумение, което ще бъде в интерес както на служителите, така и на компанията", посочва официален представител на Белия дом.
По-рано финансовият директор на Boeing заяви, че стачката в Сиатъл ще застраши възстановяването на компанията.
„Всяко въздействие ще бъде продиктувано от продължителността на спирането на работата, но стачката ще се отрази на производството, доставките и операциите и ще застраши възстановяването ни“, посочи Брайън Уест. Той изрази надежда за бързо възобновяване на преговорите със синдиката.


Шофьорът на камиона, който падна от мост, почина
От утре ограничават движението на камиони над 20 тона
17-годишен е задържан за нападение над шофьор на автобус
ВМС ще отбележат 147-ата си годишнина с поредица от прояви
Камион падна от мост на магистрала "Струма"
Сривът в продажбите на Cybertruck напомня за най-големия провал на Ford
Горещините пресушават ключови артерии за транспорта и енергетиката в Европа
Редкоземните елементи губят ролята си на китайско геополитическо оръжие
Трудният юли за развиващите се пазари подсказва нови рискове
Том Найдс: На войната в Иран ще бъде сложен край само чрез преговори
Легендарeн двигател оживява на 18000 части
BYD атакува Европа със седемместен SUV
Как да запазим пластмасите в автомобила в перфектно състояние
На колко литра бензин се равняват 15 кВт/ч при електромобил?
VW направи брутален "Mega Golf" с двигател от Audi RS 3
Новият план на Пентагона: Роботизирани пикапи ще поемат най-опасните мисии
Обвиниха 17-годишния, нападнал шофьор на автобус в кв. "Христо Ботев"
САЩ изостават в Арктика: Гренландия не е решението
Дунав при Видин падна на 18 сантиметра под кота нула
Живакът в Сандански скочи на 35 градуса