„Синергон Холдинг“ АД увеличава продажбите през деветмесечието 2,5 пъти и реализира печалба за отчетния период. Това се вижда от консолидирания отчет на групата, публикуван чрез БФБ-София.
Продажбите за периода януари-септември възлизат на 921,561 млн. лева в сравнение с 368,356 млн. лева, което е със 150% повече на годишна база.
Само за третото тримесечие продажбите са за 444,57 млн. лева в сравнение с 236,621 млн. лева през второто тримесечие и 163,7 млн. лева за третото тримесечие на 2021 г. Увеличението в сравнение с второто тримесечие е от почти 88%, а на годишна база достига почти 3 пъти.
Общите приходи на компанията за деветмесечието възлизат на 925,477 млн. лева при 368,994 млн. лева година по-рано.
Общите разходи за дейността на „Синергон Холдинг“ към края на септември са за 888,261 млн. лева в сравнение с 377,9 млн. лева година по-рано, като се увеличават малко над 2 пъти за периода.
Ръстът се определя най-силно от балансовата стойност на продадените активи заради увеличението на продажбите на стоки, която достига 813,882 млн. лева към края на септември в сравнение с 324,679 млн. лева към края на септември 2021 г.
Разходите за материали нарастват с 31,56% на годишна база до 8,348 млн. лева към края на септември спрямо 6,345 млн. лева към края на септември 2021 г. Разходите за външни услуги са със 74,8% повече на годишна база и достигат 17,487 млн. лева от 10,004 млн. лева.
Разходите за персонал (заплати и осигуровки) се увеличават до 25,392 млн. лева към края на септември от 20,827 млн. лева към края на септември 2021 г., или с почти 22% на годишна база.
Компанията приключва деветмесечието с печалба след данъци за 37,52 млн. лева в сравнение със загуба от 8,9 млн. лева година по-рано.
Акциите на „Синергон Холдинг“ поскъпват с почти 73% за последната година.
Свързани компании:


ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Борса с човешко лице: Как пазарите в Румъния и Полша станаха най-големите в ЦИЕ
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Кокаин за 1,7 млн. евро е заловен на гръцкото пристанище в Пирея
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Проверяват Агенцията по вписванията по сигнал за изчезнали нотариални актове
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла