Оборотът на Българската фондова борса (БФБ) във вторник достигна близо 905 хил. лв. като още близо 800 хил. лв. се формираха от търговията с чуждестранни акции.
Топ акции по оборот за деня са тези на „Болкан&Сий пропъртис“ АДСИЦ, които са формирали оборот от 255 200 лв., „Велграф Асет Менидж“ – 194 340 лв, и „Инвест комп Галата“ – 147 600 лв.
От индексите на БФБ ръст отбеляза единствено този на малките и средните предприятия – beamX, който се повиши с 0,56% до 102,17 пункта.
SOFIX се понижи със 0,65% до 852 пункта, BGBX40 – с 0,52% до 167,44 пункта, BGREIT – с 0,17% до 212,52 пункта, а BGTR30 – с 0,29% до 850,80 пунта.
От акциите, включени в основния индекс SOFIX, ръст отбелязаха само тези на „Еврохолд България“ АД – с 0,68% и тези на „Шелли груп“ АД – с 0,57%. Най-сериозни спадове отчетоха „Химимпорт“ АД – с 3,5%, „Софарма“ АД – с 3,36% и „Сирма груп холдинг“ АД – с 1,98%.
От книжата в състава на индекса на най-ликвидните компании BGBX40 поскъпват акциите на „София комерс – заложни къщи“ АД – с 3%, на „Смарт органик“ АД – с 2,86%, на „Еврохолд България“ АД – с 0,68%, и на „Шелли груп“. Топ три най-губещи емисии са тези на „Корадо - България“ АД – с 4,07%, „Индустриален холдинг България“ АД – с 3,95% и „Химимпорт“.
От акциите в състава на BGTR30 ръстове отчитат тези на „Смарт органик“, „Болкан енд сий пропъртис“ АДСИЦ – с 0,87%, „Еврохолд България“ и „Шелли груп“.
Най-сериозно поевтиняват книжата на „Химимпорт“, „Софарма“ и „Сирма груп холдинг“.
Сред книжата, включени в индекса beamX поскъпват тези на „Бий смарт текнолоджис“ АД – с 2,82%, на „ИмПулс Растеж“ АД – с 1,99% и на „Уебит инвестмънт нетуъртк“ АД – с 0,89%. Поевтиняват акциите на „ИпоТех Софком“ АД – с 0,55%.


Внимание! Чакат ни мощни магнитни бури в следващите дни
Желязков посети Монетния двор, за да види лично как се секат българските евромонети (СНИМКИ)
"Toха" взе приз за цялостно представяне на кулинарния фес за Никулден във Варна (СНИМКИ)
Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Желязков: Българските евромонети ще са законно платежно средство от 1 януари
„Арда“ надви „Локомотив“ на „Лаута”
Астън Вила прекъсна серията на Арсенал с гол в края
Покровск: Градът, който промени войната в Украйна
Кадиров: Зеленски отдавна не е легитимен президент на Украйна