Европейските борси завършиха сесията в четвъртък с повишения, докато инвеститорите продължават да следят продължаващата търговска несигурност, пише CNBC.
Паневропейският индекс Stoxx 600 приключи деня с 0,38% ръст, след като повечето сектори се озоваха на зелено. Всички основни борси на Стария континент записаха добър ден. Германският индекс DAX нарасна с 0,49%, докато френският CAC се повиши с 0,27%.
Британският FTSE напредна с 0,1%, удължавайки успешната си серия в рамките на девета поредна сесия. Това е най-дългата му серия на зелено от 2019 г.
Вчера пазарите в региона последваха световните и също записаха ръстове, след като опасенията, свързани с търговската война между САЩ и Китай, отслабнаха.
Днес на Wall Street се прокрадва оптимизъм, а индексите в Азиатско-Тихоокеанския регион не намериха единна посока, след като потенциалното успокояване на отношенията между Вашингтон и Пекин започна да вдъхва надежда на инвеститорите.
Междувременно сезонът на отчетите е в разгара си. Цената на акциите на търговеца на модни стоки Kering се понижи с 2%, тъй като финансовите резултати на компанията не изпълниха прогнозите на анализаторите.
От своя страна, управителят на Австрийската централна банка Робърт Холцман заяви, че лихвените проценти в еврозоната трябва да бъдат задържани на настоящото си ниво, докато няма повече яснота за пътя на митата на САЩ и какви ще са контрамерките от страна на Европейския съюз.