Американската прокуратура представи ново обвинение срещу основателя на печално известната криптоборса FTX Сам Банкман-Фрийд, прибавяйки го към останалите 12, повдигнати срещу него, съобщава CoinDesk.
Бившият главен изпълнителен директор е обвинен и в подкуп, наред с измама, заговор и опит за нарушаване на законите за политическото финансиране. Банкман-Фрийд бе арестуван миналата година, но пуснат под гаранция, въпреки че специфичните условия на освобождаването му се обсъждат както от обвинението, така и от защитата му.
Според обвинителния акт Банкман-Фрийд се е опитал да подкупи най-малко един и вероятно повече китайски държавни служители в рамките на усилия да бъде върнат достъп до сметки.
„През или около ноември 2021 г. Сам банкман-Фрийд, известен и като СБФ, обвиняемият, и други са ръководили и изпълнили трансфер на поне около 40 млн. долара в криптовалута, предназначени в полза на един или повече китайски държавни служители, за да им се повлияе и да бъдат накарани да отблокират сметките“, се посочва в текста на обвинението.
В писмо до съблюдаващия делото съдия се казва, че съдебни заседатели са върнали обвинителния акт на 27 март.


Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи