Meta Platforms Inc. съкращава няколкостотин работни места като част от преструктуриране, което засяга няколко екипа в компанията, включително продажбите, набирането на персонал и хардуерното подразделение на звеното Reality Labs, съобщава Bloomberg.
Съкращенията ще засегнат служителите на Meta както в САЩ, така и в други страни, посочва източник, запознат с темата. На някои от засегнатите служители ще бъдат предложени други позиции или възможност да се преместят в друго звено, за да останат в компанията.
Някои членове на отдела Reality Labs са били помолени да работят дистанционно в подготовка за съкращенията, посочват други източници.
„Екипите в Meta редовно се преструктурират или внедряват промени, за да гарантират, че са в най-добра позиция за постигане на целите си“, заяви говорител на Meta. „Където е възможно, ние търсим други възможности за служителите, чиито позиции може да бъдат засегнати“, добавя той.
Съкращенията ще засегнат по-малко от 1000 служители. Meta разполага с около 79 хил. служители по целия свят към началото на годината.
Meta е един от най-агресивните инвеститори в технологичната индустрия, когато става въпрос за изкуствен интелект. Компанията прогнозира рекордни капиталови разходи тази година – в размер на 135 млрд. долара – като главният изпълнителен директор Марк Зукърбърг заяви, че Meta ще похарчи 600 млрд. долара за инфраструктурни проекти в САЩ до 2028 г.
Зукърбърг предупреди, че изкуственият интелект ще наруши работните потоци на компанията, като инженерите ѝ вече използват AI агенти, които им помагат с кодирането и други проекти.
Meta вече намали редиците си по-рано тази година. Reality Labs съкрати над 1000 души през януари, тъй като компанията насочи повече ресурси към носими устройства с изкуствен интелект и се отдръпна от някои от продуктите си за виртуалния свят, известен като метавселена.


Електромобилите станаха по-евтини от хибридите
Куриоз: Изритана топка по време на мач причини верижна катастрофа (ВИДЕО)
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Финансирането на енергийноефективни жилища е нараснало с 200% през 2025 г.
Мередит Уитни за дългосрочния подход към инвестициите
Задава се недостиг на дизел през зимата
Райън Бол: Иран няма да се поддаде на натиска на САЩ
Частните университети приемат все повече студенти, без те да са кандидатствали
Китайски завод вдигна на крак военни в Европа
Тези екстри в колите не си струват парите
Mercedes-AMG на съд заради изгаряща емблема
Porsche измисли как да спаси предната броня на колата ви
BMW направи електромобил, който генерира ток за 70 км на ден
Голяма котка, приличаща на пума, беше забелязана край Варшава
Саморазправа и страх: Ерозира ли доверието в държавата?
Кои са едни от най-полезните семена за сърцето?