Ericsson обяви, че е сключила глобално патентно лицензионно споразумение с Apple, слагайки край на спора относно плащанията за използването на 5G патенти в iPhone, предава Ройтерс.
Шведският производител на телекомуникационно оборудване заяви, че многогодишната сделка включва глобални кръстосани лицензи за патентовани клетъчни стандартни основни технологии и гарантира някои други патентни права.
„Споразумението слага край на всички текущи правни спорове между страните“, гласи изявлението.
Сделката е сключена, след като през януари Ericsson заведе още дела за нарушаване на патенти срещу Apple.
И двете компании вече се бяха съдили една друга в Съединените щати, тъй като преговорите за поднодяване на седемгодишния лицензионен договор за телекомуникационни патенти, сключен за първи път през 2015 г., се провалиха.
Ericsson заведе първа дело през окотмври 2021 г., посочвайки, че Apple се опитва да намали неправомерно вноските за авторските права. След това производителят на iPhone заведе дело през декември 2021 г., обвинявайки шведската компания, че използва „тактиката на силната ръка“, за да поднови патентите.
В петък Ericsson протнозира, че приходите ѝ от лицензиране на права върху интелектуална собственост през четвъртото тримесечие ще достигнат между 530,3 млн. и 578,5 млн. долара, като са взети предвид ефектите от споразумението.


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Принцеса Раджва показа защо е новата кралска модна икона
Ердоган отваря нов фронт във Вашингтон: битката с Израел се пренася в САЩ
ЦСКА 1948 надви с 4:1 Черно море
БАБХ установи наднормено съдържание на пестицид пипер от РСМ