Системите за противовъздушна отбрана (ПВО) на Киев отразиха първата комбинирана въздушна атака от 73 дни, става ясно от съобщенията на местната военна адмнистрация. Данните сочат, че над града са прихванати и унищожени две балистични ракети "Искандер - М" или севернокорейския им еквивалент KN-23, две крилати ракети Х-101 и десетки дронове.
"Доставките на ракети за нашата противовъздушна отбрана навреме, изпълнението на договореностите за системите за отбрана, за производството и доставката на средства за радиоелектронна борба, без преувеличение означават да бъдем спасители на хората", коментира в Telegram украинският президент Володимир Зеленски по повод атаката. В Украйна се опасяват, че липсата на по-масови комбинирани удари в последните повече от два месеца означава, че Русия трупа резерви от ракети, които да използва, целейки се в енергийната инфраструктура в най-студените дни.
Общо към Украйна от 20 часа на 12 ноември до 10 часа на 13 ноември са изпратени 90 дрона. От тях системите за ПВО са унищожили 37, а 47 са неутрализирани от средствата за радиоелектронна борба. Два дрона са напуснали въздушното пространство на Украйна в посока Беларус и Русия.
Руснаците са изстреляли и две ракети С-300 към Суми, сочат още данните на Военновъздушните сили. Системите за ПВО на Украйна не могат да противодействат на този тип ракети.
От началото на септември Русия обстрелва територията на Украйна с дронове всяка нощ (само с едно изключение), като повече от 90% от тях са свалени от ВВС. Приграничните зони Суми и Харков, както и населени места около фронтовата линия, са обект и на ежедневни атаки с авиационни бомби, за които също Украйна няма отговор - обикновено самолетите, които ги изстрелват, остават на руска територия.
Всяка седмица Русия изстрелва по над 800 авиационни бомби по територията на Украйна, превръщайки по-малките населени места в руини.


Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Майката на Дара: Усещането да гледам дъщеря си на "Евровизия" е неповторимо
Не е само до калории: как кортизолът влияе на коремните мазнини
4 лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак
Фармацевтичното оръжие на Китай
"Бъдещето: От образование до кариера" поставя фокус върху уменията, които ще определят пазара на труда
преди 1 година Има ли поне една руска ракета да е стигнала целта си? Урките от 10 изстреляни свалят 15. Никакъв шанс за Жужо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година ГАРАHТИРАHO: Зa 21 дни щe пpaвитe жecтoк CEKC като пopнoзвeзда - ще увeличите тpайно пeниcа си със 7 см и ще започнете да получавате еpeкция за 3 секунди и твъpдa кaто cтомaнa, кoлкoтo дълго иcкaте!---- https://cia.sh/stilmen отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Аха! И бастисаха Монетният двор. Мноо яко ПВО, дрънчи на тенекия? Сега трябва да печатат гривните у Брюксел! Хем ще си вземат лихвите по дълговете на момента. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Трябваше да напишат, че ПВО е отразила атаката на балистичната ракета система с челен удар и сега и двете системи са унищожени. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Оpkaта сутринта празнуваше, отново!, обстрелът на болници и жилищни сгради от човеконенавистният режим на търсеният от Международният съд в Хага за системни престъпления срещу човечеството. Като един истински православен! Да е жив и здрав и да иляди, за да гледа как ще съборим всички русНАЦИстки паметници у нас, и как ще му свалят нейде самальота на зануленият с целият му антураж. По древна ру33ка традиция! отговор Сигнализирай за неуместен коментар