ФУНДАМЕНТАЛЕН КОМЕНТАР
Продължаващите активни преговори за спасяването на Гърция за момента не дават желания резултат, но с наближаването на крайния срок двете страни изглеждат готови на компромиси.
В сряда липсваха по-сериозни движения на валутните пазари, тъй като инвеститорите очакваха развитие с драмата в Гърция, което така и не се случи. През днешния ден ще бъдат изнесени няколко по-важни икономически новини от САЩ, които ще дадат важна информация за това дали американската икономика е готова за покачване на лихвените равнища.
Щатският долар спечели позиции в началото на тази седмица, след като икономическите данни от страната подновиха очакванията за скорошно повишение на лихвите. Сагата с Гърция от своя страна продължава да всява несигурност сред европейските инвеститори, оказвайки допълнителен натиск на еврото спрямо долара.
Започналите с оптимизъм преговори за спасяването на Гърция в началото на седмицата се завърнаха към познатия тон, а споразумението липсва. По време на вчерашната си среща финансовите министри от еврозоната обвиниха Атина, че отказва да направи адекватен компромис въпреки наближаващия краен срок за плащания на дълга.
Пазарните участници ще имат възможност за пореден път да проверят състоянието на американската икономика с публикуването на доклада за личните разходи по-късно днес. Личните разходи са един от основните показатели за активността на населението и отговарят за над 60% от БВП на САЩ. Очакванията са, че през месец май измерителят се е повишил с 0.7%.
ТЕХНИЧЕСКИ КОМЕНТАР
EUR/USD


Какво време ни очаква за студентския празник?
Може ли изкуственият интелект да намали броя на върнатите покупки от е-магазини?
Бездомници превзеха подлезите във Варна (СНИМКИ)
Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
41 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Доставиха храна на борда на "Кайрос"
Синът на Арнолд Шварценегер, Кристофър, е копие на полубрат си Джоузеф Баена
Над 500 студенти посрещат 8 декември на Пампорово
Берое и Септември завършиха 0:0
Мъж е в тежко състояние след катастрофа на пътя София-Варна