Европейският съюз беше една благородна мечта, но както обикновено се случва с повечето мечти, реалността се намесва грубо.
Просто не е възможно да се поддържа икономическо единство и единна парична политика от група държави, всяка от които определя сама фискалните си политики, пише финансовият експерт Джон Молдин в коментар, публикуван от Business Insider.
Кризата с държавните дългове в Европа беше първият признак, че нещо структурно не е наред. Германия прекара години наред в отпускане на заеми в евро на по-бедните страни от еврозоната, така че те да могат да купуват произведени в Германия стоки.
Други страни износители от ЕС направиха същото. Възникналите в резултат на това търговски дисбаланси трябваше да намерят своето проявление другаде. И го направиха – в държавните дългове на страни като Гърция, Италия, Испания, Португалия и Ирландия.
Като се добави политическото напрежение, произтичащо от мигрантската криза и риска от излизане на Великобритания от ЕС (т. нар. Brexit), вероятността за крах на Европа става все по-реална.
Въпросът е по какъв начин Европейският съюз ще се справи с големите си вътрешни рискове. От това зависи дали ще оцелее, или ще се разпадне с огромни последствия за глобалната икономика. Вижте в галерията кои са петте най-големи вътрешни заплахи за ЕС в момента според Молдин.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест


преди 10 години Друже, голям миш - маш си написал и не знам дали и ти си го разбираш. Има социализъм, колкото има косми в ушите на новородено. Мултикултурализмът го измисли Бенетон, за да може да си продава гащите и на черни, и на бели. Днес знаменосец му е Меркел, защото не знае кои *** ще й станат. Марксовата модификация е авторство на Монсанто и те сега раздават семена, за да може на комунистическия манифест да му поникне брада. Ей такива едни са ти писанията. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години сигурен съм, че е ползвал английски, докато е говорил за тях. А да те питам-ти Маркс чел ли си? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Др. Ленин е наричал всички поддръжници на октомврийската революция useful idiots. Ти идеално се вписваш в това описание... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Я пак:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Хаааахахаха....!!!! Фен съм ти, нали знаеш?!!! хахаха..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Съвременната система може да бъде описана много точно с една дума и тя е социализъм. Тук основната посока, в която всички трябва да се движим е премахване на "социалното неравенство" между всички индивиди на планетата както и премаване на частната собственост, защото виждате ли тя водела до алчност и разрушаване на планетата. Тази борба срещу "неравенството" включава разрушаване на малкия бизнес, премахване на рода на семейството, пълно разрушаване на концепциите са нация, раса, етнос, религия, пол и т.н защото те са "социална конструкция" и реално това са убеждения, които не съществуват. Мултикултурализмът е 100% ирационална идеология, която няма нищо общо с просвещението и индивидуализма. Това е идеология, което реално представлява модификация на класическия марксизъм от комунистическия манифест. Ако надникнем в историята на мултикултурализма веднага ще разберем, че той е създаден от комунисти избягали от терора на Хитлер и Сталин от Европа в Америка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Друже, ти си като чук, на който всичко останало му се вижда като пирони. Като гумена кукла на витрината, която си мисли, че всички минувачи покрай нея са й мераклии. Вземи 50 лева и олаби у некой непретенциозен бардак. Сексуалната енергия е най-мощната енергия у човека, такава е природната програма, поддържаща живота да не изчезне. Ти си си стиснал краката, седнал да плещиш щуротии, и си си направил тандурите на джибри. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Виждам, че тук бива засегнат въпросът за индивидуализма и кой държи патента за него - капиталета, ***, мултикултуралета и пр. Днешната система е система, която е далечно ехо на просвещението. Просвещението посяга за първи път на безпрекословната вяра на човека и полага основите на рационализма чрез въздигане ролята на разума. Декарт казва - мисля, значи съществувам. Това е опитът за съставяне на един нов свят, в който господства не Бог, а Човекът. Това е новият свят на антропоцентризма. Антропоцентризмът пренарежда цялата скала на ценности създава нов вид етика - етиката на Човека, който може да постигне всичко и може да пожелае всичко. Оттук следва цялата днешна трагедия на човека - с разкъсани семейни връзки, жена му при комшията, децата - напушени на улицата, с Бин Ладен зад г.ъ.з.а му, докато шефът му бичи с ламборджинито в насрещното, а секретарката свири на гайда му. Всички поискват, пожелават и се втурват в съревнованието, което за една шепа хора се оказва по силите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години nobody is going anywhere ! ----малеее, и като знаем колко са ти точни прогнозите ме хвана страх :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години nobody is going anywhere ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар