„Просто се радвам, че Кларк Гейбъл ще се издъни, а не Гари Купър", отбелязва саркастично кино звездата от 30-те, когато отхвърля ролята на Рет Бътлър, тъй като според него филмовата версия на "Отнесени от вихъра" щяла да бъде разрушителен провал за кариерата му. Филмът обаче се оказва един от най-големите хитове на всички времена.
Заради такива предсказания всички би трябвало да са нервни, когато правят каквито и да било прогнози за предстоящата година. Предварителните очаквания могат да са причина прогнозаторите да изглеждат много, много глупави. А сега, в края на годината, това е по-вероятно от когато и да било по-рано, след вота на Великобритания да излезе от Европейския съюз и избора на Доналд Тръмп за следващ президент на САЩ, които тласнаха силно фондовите пазари от двете страни на Атлантика въпреки очакванията на всички експерти, че всяко от тези събития ще бъде катастрофа, пише в свой цитиран от БТА анализ за MarketWatch Матю Лин.
Дори при това положение си струва да обмислим някои неща, които биха могли да изненадат европейските пазари през следващите 12 месеца, макар и само за да имаме повод за смях идния декември.
Има и много други събития, които за момента остават под обхвата на радарите. Полският пазар изглежда по-силен от всякога, както и националната икономика. Със засилване на атаките на ЕС срещу полското популистко правителство обаче, страната може би ще последва Великобритания през вратата. Има голяма вероятност за нови избори в Гърция, при които крайно десните националисти да спечелят властта. Водещи технологични компании като шведската Spotify могат да бъдат изкупени.
Ето пет примера, вижте ги в галерията!
Разбира се, може и нищо от гореизброеното да не се случи.
Политиката в Европа обаче остава крайно непостоянна, валутата ѝ все още е в състояние да предизвика няколко шока за всички, а корпорациите имат "способността" да поднасят изненади. През идващата година ще се случат много събития, които никой няма да очаква. Това поне е прогноза, която може да бъде направена с увереност.


Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица