Доналд Тръмп е платил смешния данък върху доходите от 750 долара през 2016 и 2017 година.
В годините преди това той редовно се е представял за толкова беден, че изобщо да не дължи данъци. Човекът, който винаги се хвалеше с богатството си, винаги е нямал пари, когато става въпрос за това да даде нещо от това богатство на широката публика. Данъци? По този въпрос Доналд Тръмп вероятно е на едно мнение с нюйоркската милиардерка Леона Хелмсли, която почина преди няколко години. "Ние не плащаме данъци", предполага се, че е казала тя. "Само малките хора плащат данъци."
Дали това, което Тръмп прави, е незаконно? Според досегашните сведения - вероятно не. Дали е нелегитимно? Естествено. Когато президентът на Съединените щати използва всеки възможен трик, за да плаща по-малко данъци от служителите на секретните служби, които го защитават, отколкото секретарите, готвачите, слугите и градинарите в Белия дом, да не говорим за обикновените работници в провинцията, за чийто адвокат Тръмп постоянно се представя, то това е просто неприлично. Можем да го наречем и асоциално.
Но това всъщност не е нищо ново. Доналд Тръмп не се интересува от общественото благо. Широката общественост, държавата, обществото, не му пука за нищо от това. За него е важно само той лично да направи своя ход. Ако може да направи това, се смята за умен. В крайна сметка сметката я плащат ”малките хора".
Не бива да се очаква тези разкрития да имат някакво значително въздействие върху предизборната кампания. Привържениците на Тръмп го обичат, въпреки че е такъв, какъвто е. Неговите противници го презират, защото е такъв, какъвто е. Една статия в New York Times вероятно няма да промени тези утвърдени възгледи. Но следващия път, когато Тръмп каже в предизборната кампания, че обича Америка, ще знаем колко струва тази любов за него. 750 долара годишно.


"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга


преди 5 години А само преди няколко дена тук имаше хора, които ми се смееха когато казах, че Сорос е похарчил 2 милиарда около кампанията на Хилари Клинтън. Защото те, видиш ли, били имали интернет и знаели, че Сорос е дарил само 9.5 милиона. Хайде сега господа имащи и използващи интернет ми кажете колко ще похарчи Блумбърг около кампанията на Байдън. Като започнете със стоте милиона, за които Зелката току що има добрината да ни информира. След това се поинтересувайте колко му е струвала тази и другите подобни статии в Инвестора, а след това и всички други подобни статии в подобни медии по света. Защо ми се струва, че ще получите една доста голяма цифра. А довечера си легнете и сънувайте, че Демокрацията съществува. Защото няма начин тя да не съществува щом богатите харчат такива луди пари за да може тя да съществува отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Като съвсем очевидно няма да мине само с тези 100 милиона. Щом има и медии, на които плаща за да публикуват такива статии. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ха, защо ли този добър човек е дарил 100 милиона за кампанията на байдън? А не ги е дарил за да спаси живота на някой болен млад човек. С Какво ли Байдън е по-ценен? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Едно от най-известните решения на Върховният съд на САЩ , не мога да цитирам точно случаят сега,но решението е:Никой не е длъжен да плаща повече данъци, отколкото законът му повелява.Съвсем наскоро се разбра,че например през 2018 год, последната за която има точни данни от IRS(техният НАП) 73 млн американци не са плащали федерален данък върху доходите,( съвсем законно ), като една част от тези хора са с отрицателна ставка,т.е. са получили суми от бюджета.Сегашната пушилка с данъците на Тръмп ,стартирана,разбира се от най-явната трибуна на левичарските вресльовци в САЩ -Ню Йорк Таймс, е резултат от последните проучвания,които показват,че избирането на Байдън за президент ни най-малко не е сигурно,както те очакваха да е.И след излизането на данни от най-реномирани източници,показващи,че през годините на Тръмп начело на страната значително се е подобрило състоянието на най-ниските по доходи 20% от населението. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години медията е на човек , дето е дарил за предизборната кампания на байдън $100млн. ... :))) ... от небето ли падаш ?! ако искаш хвалебствия за тромбонът си объркали адреса , вижте в rt.com или foxnes.com и му се радвай на мъдростите дето ръси в едно изречение ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Положението е - карай да върви, всичко е пари. Пишат се само статии, за които се плаща отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Каква е тази медия "***", която тенденциозно се занимава да критикува само единия кандидат в надпреварата???Нали ужким трябва да има журналистически-политически плурализъм? Или НЕ? Защо няма статии за корупцията на сина на Байдън с Украйна или с Китай?Голямата разлика, "журналисте", Бойчо, е тази, че Тръмп плаща точно толкова данъци, колкото закона повелява. Нито по-малко, нито повече! Той е бил в частния сектор и всичките му приходи и идват на пазарен принцип, за сметка на това, СЕМЕЙСТВО Байдън и конкретно сина на склерозясалия Джо, са се облагодетелствали в различни бордове на компании, единствено заради държавната позиция на бившия вече вицепрезидент!Отделно, защо един подобен "коментар", не извади на бял свят данъците на склерозясалата мумия, за да се види и той какво е платил, спрямо доходите му. Да не се окаже, че е платил и по-малко?Не случайно хората в България не уважават журналистите. Причината е, че няма истински журналисти, а само продали се пропагандатори! Когато не преписвате новини 1:1 от чужди сайтове, моеж да спишете един подобен пасквил!Срамота! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Щом не е незаконно, какво коментираме? Защо не обсъдим мрсните дела на байдън в Украйна? Грабежът и корупцията законни ли са?Всеки човек има право да си намалява данъците по законния начин !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години В САЩ даже любовта към родината е платена :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Едното е информативна статия, другото - коментар. Различни жанрове все пак отговор Сигнализирай за неуместен коментар