AstraZeneca: недолюбваната ваксина
Причините за скептицизма спрямо британската ваксина също са няколко. В Германия и в редица други страни тя е разрешена за ползване само при хора под 65-годишна възраст, а в Испания и Италия - дори само за хора под 55 години. Тъкмо поради тази причина в Германия тя беше предвидена за ваксиниране на медицинския персонал. При това възрастовото ограничение се обяснява единствено с факта, че засега няма достатъчно данни от клинични изпитания с хора над 65 години.
Именно поради недостатъчното количество данни Швейцария отложи регистрацията на оксфордската ваксина. Към това се добави и съобщение от Южна Африка, че този препарат не защитава достатъчно добре срещу местната мутация на коронавируса, която вече стигна и до Европа.
И все пак: основната причина за скептицизма е ефективността на оксфордската ваксина. Мнозина си задават въпроса кой ли би пожелал ваксина с ефективност от 70%, след като има друга, чиято ефективност е 95%.
В тази връзка на страниците на седмичника Die Zeit експерти изясняват, че британската ваксина при всички случаи гарантира защита от тежко протичане на Ковид-19. Въпросният по-нисък процент показва единствено с колко се понижава рискът да се развият симптомите на болестта.
„Всички налични ваксини са много успешни в сравнение с онова, което ни очаква, ако не сме ваксинирани“, твърди и германският вирусолог Кристиан Дростен. Той не вижда причина да се подценява британската ваксина, а германският политик Карл Лаутербах, който е лекар по образование, казва, че ще си постави именно тази ваксина и че всички скептични или открито критични изявления по адрес на препарата на AstraZeneca са неоправдани.
Защо германците не харесват препарата на AstraZeneca?
Масовото ваксиниране в страната буксува поради недостиг на ваксини, в резултат от което много германци ще трябва да чакат още месеци, докато им дойде редът
08:32 | 23.02.21 г. 21
Снимка: Bloomberg LP
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
-
Температурни рекорди в Европа бяха подобрени и горещата вълна се движи на изток
-
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
-
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно
-
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната
-
Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия
-
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI
-
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
-
Стратегическата автономност на Европа се сблъсква с най-важното изпитание - Русия
-
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната
-
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
-
Кризата с горивата тласка Русия към Казахстан
Специални проекти виж още
Най-четени новини
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
-
В Крим бензинът свърши и с купони, ресторантите работят ограничено, въведен е режим на тока
-
Загубата на оръжейното депо в Кронщат е сериозен удар за руския Балтийски флот
-
Д. Ганев: Данъчните оценки трябва да се актуализират, по-високи данъци да водят до по-добра среда
-
Туристите от Румъния, Великобритания и Израел ще компенсират спадовете това лято
-
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI
-
България е сред най-засегнатите страни в ЕС от американските мита
-
"Градус" ще получи близо 10 млн. евро дивидент от дъщерното си дружество "Градус-98"
-
Собствениците на жилища за отдаване под наем във Великобритания напускат пазара
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Пригответе се за наводнение от петрол, когато Ормузкият проток отвори отново
-
ФНИБ е сключила предварителен договор за продажбата на Камбаните Грийн Офиси
-
Руснаците вече не вярват в мощта на своите оръжия, ракета удари Киевско-Печорската лавра*
-
Dundee Precious Metals откри голямо находище на злато и мед край мината „Челопеч“
-
Правителството вади „Мини Марица-изток“ и „ТЕЦ Марица изток 2“ от БЕХ
-
Русия изпрати елитни оператори на дронове да спасяват логистиката за южния фронт
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
Финанси виж още
-
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
-
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно
-
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
21 -
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността
5 -
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата


Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток СНИМКИ


преди 5 години Немската държава в момента не е това което е била преди двадесет години.....,да не говорим,че след 2015 вече си прилича само по това,че се говори все още на немски.....(имам в предвид "пришълците на Меркел".....Иначе казано немците са коне с капаци и нищо не ги интересува освен това което не е покрито от "капаците"..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ред, ред и... тъпотия!! Това е НИСША раса и е крайно време да го разберат всички! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Говори за себр си и ТИ какво си произвел! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Охо пета колона ? Това какво е ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години прочети коментара и зaeби немско защото и там си имат 5та колона и в момента глобалистите и на швабите им ебавaaт майкатaa ..... остай го тоя Орднунг всичко си има плюсове и минуси, Националсоциализма им произхожда също от него, тва при нас нема как да се случи щот племето е съвсем друго ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години живеят защото имаме евроатлантически демократи които окрадоха пейзажа и убиха народа иначе нямаше да ходим никъде, то не бяха убийства не беше чудо за некви си пари през 90те .... А всъщност "Немско" е една от причините наща икономика да бъде убита и не само наща а на целия Соц. Блок плюс разпарчатосването на Югославия, така че немското не е много за хвалба .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Защо германците не харесват никоя ваксина е по-точният въпросТ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години мхм , като туря на кантара и отрицателните , май няма за какво да се занимавам с тях ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Може и така да е, но не може да отречеш положителните страни на немците. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години внимавай какво си пожелаваш , "arbeit macht frei" е следващата крачка ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар