„Газпром“ обмисля да създаде отделна компания, която да движи проектите по отношение на втечнения природен газ, съобщи председателят на Съвета на директорите на компанията Виктор Зубков, цитиран от ТАСС. Това е част от дневния ред на заседанието на Съвета, насрочено за 19 декември.
Руският газов гигант вече има отделно звено, което се занимава с развитието на пазара за доставка на газ за автомобили - „Газпром газомогорное гориво“. Новото предприятие ще се занимава с изграждането на заводи за втечняване на газа.
На заседанието си в края на декември ръководството на „Газпром“ ще обсъди няколко проекта за втечнен газ, сред които строителството на съоръжения в Ленинградска област и развитието на подобен проект в Сахалин.
Заводът за втечняване на газ в Сахалин е първият в Русия и заработи още през 2009 година. Той е с капацитет от 9,6 млн. тона годишно. В края на ноември ръководството на „Газпром“ разговаря с Shell за развитие на този проект.
В Калининградска област пък се изгражда регазифициращ терминал, чийто капацитет е 9 млн. куб. метра в денонощие.
Към този момент „Газпром“ доставя втечнен газ на Япония, Китай, Индия, Тайван, Великобритания, САЩ, Мексико и др., става ясно още от корпоративния сайт на руската компания. Оттам обясняват интереса си към този сектор с „появата на перспективни пазари“, което кара „Газпром“ да увеличава производството.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
преди 8 години ...ще бъдат изплатени изцяло в брой.....предложени в дялови алтернативи? На български - трай коньо за зелена трева. Те целят да ти изкупят акциите обратно, ти чакай дивидент. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Пак си чел стари новини.Nov 28, 2017Royal Dutch Shell plc (Shell or the Company) announces the cancellation of its Scrip Dividend Programme (the Programme) with effect from the fourth quarter 2017 Interim Dividend. The cancellation means that the fourth quarter 2017 Interim Dividend and future dividends will be settled entirely in cash, rather than the Company offering a share-based alternative. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Шел спря да изплаща дивиденти, щяла да изкупува собствени акции. Газпром не изплаща повече от 3% на година. И ти пишеш щуротии на фона на онези 8-10% дивидент, които припира мой близък от най-тривиалнита акции на австралийски компании? отговор Сигнализирай за неуместен коментар