Икономическият растеж в Европейския съюз (ЕС) и еврозоната се забавя през второто тримесечие, показват експресните оценки на европейската статистическа служба Евростат.
Сезонно коригираните данни за ЕС показват, че за периода април-юни БВП отбелязва ръст от 0,2% спрямо предходното тримесечие в сравнение с 0,5% за периода януари-март.
Икономическият растеж в еврозоната също е 0,2% през второто тримесечие спрямо 0,4% през първото, сочат данните.
На годишна база растежът в ЕС достига 1,3% през второто тримесечие, след като през първото беше 1,6%. Икономиката на еврозоната, съответно, се разширява с 1,1% при 1,2% три месеца по-рано.
Унгария е най-бързо растящата икономика в ЕС в периода април-юни с увеличение на БВП от 5,1%. Следва Румъния с 4,6%, а трета е Полша с 4,1%. В топ 5 са още Литва с 4% икономически растеж и България с 3,3%.
Данните на Евростат показват още, че броят на заетите се увеличава с 0,2% и в ЕС, и в еврозоната през второто тримесечие. През първите три месеца на годината ръстът на заетостта беше 0,4%, т.е. и по този показател има забавяне.


Даниел Митов: Асен Василев произведе поредната лъжа
Апелативният съд във Варна потвърди 17-годишна присъда за жестоко убийство
Собствениците на имоти в „Баба Алино“ - с петиция за спиране на събарянето на незаконните сгради
"Възраждане" за уволнението на Коев: Именно от негово интервю разбрахме за "тайния" град
Камион премаза възрастна жена на пешеходна пътека във Варненско
До 2030 г. AI и центровете за данни може да консумират ток колкото цяла Япония
Българската военна индустрия процъфтява, но влиянието ѝ в Украйна отслабва
KPMG очаква Ормуз да отвори до края на юни
KPMG очаква Фед да повиши лихвите 2 пъти до края на годината
Туризмът у нас надминава отчасти 2019, но потенциалът за развитие е още по-голям
Произведено в ЕС ще важи за автомобили от Япония и Южна Корея
Джони Деп на 63 - любимите коли на холивудската звезда
Днешните SUV са по-големи от танкове от Втората световна война
BMW реши основен проблем при водородното iX5
Брутален Mercedes-Benz SL Brabus 7.3S V12 си търси нов собственик
Трус от 5,7 е регистриран на 33 км от бреговете на Приморски край в Русия
Екзорсист остана без работа: Обяви НЛО-то за демони
Рекордни резултати на матурата по БЕЛ, най-високи са в София, Смолян и Пловдив