Унгария е против квотите за бежанци в Европейския съюз и премиерът Виктор Орбан обясни пред Bild своята позиция защо. "Ние не виждаме в тях мюсюлмански бежанци, а мюсюлмански завоеватели", категоричен е той.
За да попаднат в Унгария, бежанците от Сирия минават през териториите на четири държави, които не са богати като Германия, но са стабилни и могат да предоставят защита за живота им, смята Орбан.
"Това е доказателство, че те мигрират по икономически причини в търсене на по-добър живот", казва още унгарският премиер в своето интервю, цитирано от ТАСС.
Според него голям брой мигранти от мюсюлмански държави може да предизвика появата на "паралелни общества", защото "християнското и мюсюлманското общество никога не могат да се обединят", а мултикултурността е илюзия.
Орбан настоява и Унгария да има правото сама да реши кого да допусне да живее на нейна територия. Той е категоричен и че страната му няма да приема и в бъдеще нито един бежанец, допълва Die Welt.
В края на годината Европейската комисия заведе дело срещу Чехия, Полша и Унгария заради нежеланието им да приемат бежанци. В последните месеци всички останали страни от ЕС изпълняват своите ангажименти по квотите за бежанци, показват данни на Европейската комисия.
В своето интервю Орбан отхвърля обвиненията, че Унгария взима пари от ЕС, но отказва да изпълнява ангжиментите, произтичащи от членството. Средствата от Кохезионната политика не са подарък, казва той.
"Те са балансът за това, че отворихме икономиката си за конкуренцията и нямат нищо общо с темата за бежанците", обяснява унгарският премиер.


Спартак допусна разгромна загуба от Левски с 0:6
Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Канада е "във война" със САЩ заради търговията, каза Марк Карни
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Какво се случва с котаракът Лари?
В цяла България е обявен жълт код за горещо време
Обръща ли се вълната у дома срещу президента Зеленски?
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
преди 8 години нееее, не е, това е идеална тема за отбиване на общественото внимание докато тихо дерибейства и усвоява държавата... глyпаците са тия дето го избират. Що си мислиш че в съседните държави се народиха подобни партии, и те надушиха лесното... за 80те процента винаги трябва да има заплаха! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Да не бъркаме страха със смелост, ако въобше някой ме разбере какво имам предвид. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Абе как не те е намерил тебе Соросът бе , Юсеинчо... напрао ше удари шестица от тотото с тебе ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Не са *** ... пазят си държавата за разлика от нашите , па и от такива като тебе дето им е се две у кое село ше се напълни със чернокафява маса ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Глупaци. Развалиха си отношенията с Германия и ЕС заради несъществуващ проблем. Съгласието да приемат бежанци беше просто символичен жест. Бежанците не са пропътували половин Европа за да установят в Унгария - за тях това е просто транзитна държава, крайната им цел е друга. Освен ако не ги затворят и държат насила, проблемът им с бежанците ще се разреши сам. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Неслучайно маджарите са съхранили Държавата си от векове. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Новия рейх трещи по шевовете :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години За по-голямата част от мюсюлманските бежанци е прав. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Какъв достоен политик Той е двуличник Иска да получава помощи от Е С но не иска да приема емигранти Оправдава се че са мюсулмани но има емигранти които са християни Пример Тези от Сирия Как му вярват унгарците Когато е бил обикновен студент Сорос му дава пълна стипендия в Оксфорт а тои го предаде и иска да го изгони от Унгария Какви двуличници са тези политици И как ги избираме отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Браво на Орбан ! Достоен политик на унгарския народ ! Не виждам в България и следа от такъв ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар