Транспортни фирми от Благоевград търпят загуби, защото избират маршрути през държави, където няма проблем с нелегалните мигранти, които се опитват да се качат незаконно в камионите, съобщи БНТ. Шофьорите удължават пътя си, а с това увеличават и разходите си по транспортирането на стоката.
На магистралите покрай френските пристанища Кале и Дюнкерк ежедневно нелегални емигранти атакуват камионите, за да преминат във Великобритания.
Кирил Стойчев има транспортна фирма с 40 камиона. Казва, че работи в Италия, Белгия, Холандия и Люксембург. От няколко месеца отказва да вози за Великобритания, тъй като шофьорите имат проблеми с бежанци, които се опитват да се качат незабелязано в превозното средство.
Британските власти са обявили глоби до 2 хил. лири, ако заловят нелегално лице в камиона или ремаркето. Освен това превозното средство може да бъде задържано.
Кирил Стойчев обяснява какво правят шофьорите: „Преди да тръгне да се качва, проверява дали някой не се е качил, понеже, ако му намерят бежанци в камиона, е подсъдно“.
На гръцкото пристанище Игуменица почти няма проблем с нелегалните мигранти, но в област Патра има образувани наказателни дела срещу български шофьори.
Въпреки заплатите от 1 700 – 2 хил. евро в Благоевградско трудно се намират шофьори. Една от причините е, че значително се е увеличил броят на транспортните фирми в региона.


Виц на деня - 05 юли
Бойко Борисов честити професионалния празник на МВР
Скъпа реколта при добри добиви: Зърнопроизводителите жънат повече, но печелят по-малко
Зрелищна катастрофа във Варна
Испания отново е първа по плажове със „Син флаг“
Последният бюджет на Макрон вещае още политически хаос във Франция
Страховете от пренасищане на петролния пазар се възраждат
Вашингтонският монумент разказва 250г история
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Костадинов: Народът невинаги е прав
Биков за Демерджиев: Един министър на МВР трябва да говори с факти
Жена оцеля по чудо, след като дърво се стовари върху автомобила ѝ
Дупница обяви тридневен траур след трагедията в р. Струма
РСМ след Мицкоски: По-далеч от ЕС, по-близо до Орбан