Издателят на британския вестник Daily Mirror - Trinity Mirror, обяви, че ще придобие за 126,7 млн. британски лири (176,85 млн. долара) в брой и акции печатните активи на Northern & Shell Media Group, която е издател на The Daily Express и Daily Star.
Сделката ще събере под един покрив новинарски издания в противоположните краища на политическия спектър и ще разтърси бурно конкурентния пазар на печатни издания във Великобритания, пише The New York Times. Това е и най-голямата реорганизация във вестникарската индустрия в страната от години, предава Ройтерс.
Сливането ще събере и светски списания като OK!, New! и Star, за да бъде създадена по-голяма компания, която да се справи по-добре със спадащите продажби и с прехода на читателите и рекламодателите към онлайн изданията.
Както левият Daily Mirror, така и десният Daily Express отчитат спад на тиражите си през последните години.
Trinity Mirror издава над 150 вестника на Острова, сред които и Manchester Evening News, The Sunday Express, The Daily Star и The Daily Star Sunday. Компанията заяви, че възнамерява да намали годишните разходи с 20 млн. британски лири до 2020 г., като се слеят редакции и се намалят припокриващите се функции, което вероятно ще доведе до съкращения.
Издателят уточни днес, че ще плати първоначално сума в брой, която е на стойност 47,7 млн. британски лири, а останалата част от сумата в брой и ценни книжа ще бъде платена през периода 2020 г. - 2023 г.
Сделката също така разчиства пътя за излизане от медийната индустрия на Ричард Дезмънд, колоритният председател и основател на Northern & Shell’s - милиардер, който направи богатство с инвестициите си в списания за възрастни и знаменитости.
Саймън Фокс, главен изпълнителен директор на Trinity Mirror, заяви в изявление, че сделката ще бъде от полза за читателите и акционерите. Той добави, че заглавията на Northern & Shell ще докарат компанията му до "голяма и лоялна читателска аудитория, растящо дигитално присъствие и стабилни приходи“.


Един от мъжете, включил се в издирването на Наталия и Асен: Търсим дронове и доброволци
147 години от създаването на МВР
Григор Димитров бележи победи на "Уимбълдън"
По-евтини чушки, картофи и моркови, но по-скъпи краставици и домати на борсите у нас
Украйна удари голям петролен терминал в Санкт Петербург
Страховете от пренасищане на петролния пазар се възраждат
Вашингтонският монумент разказва 250г история
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Отмениха присъдата за пияния шофьор, обвинен за смъртта на Йордан Бозуков
Мъж е с прерязана ръка след трудова злополука в Разградско
Хотелиери и ресторантьори в Созопол: Сезонът започна повече от успешно
ВиК авария в Пловдив превърна улица в "Кючук Париж" в кално езеро