Expedia Group отчете печалба за третото тримесечие, която надмина очакванията на анализаторите, благодарение на растежа на звеното си за краткосрочно наемане HomeAway, предава Bloomberg.
Като се изключат някои разходи, печалбата е нараснала с 41 на сто до 553 млн. долара, или 3,56 долара на акция, в рамките на тримесечието, завършило на 30 септември, обяви компанията. Анализаторите очакваха сумата да достигне 3,10 долара на акция според данни, събрани от Bloomberg.
Expedia, която притежава агрегаторите Hotels.com, Hotwire.com и CarRentals.com, започва да вижда ползите от придобиването на HomeAway, което се случи преди три години.
Expedia плати 3,9 млрд. долара през 2015 г. за уебсайта през 2015 г., в опит да се конкурира със стартиращата Airbnb. Заедно с Booking Holdings, трите се борят да привлекат пътуващите да се насочат отвъд обичайните ваканционни пакети.
През третото тримесечие брутните резервации на Expedia са нараснали с 11%, водени от 24% при HomeAway. Това е помогнало за повишаването на общите приходи с 12 на сто до 3,1 млрд. долара през третото тримесечие, обяви компанията.
Книжата на Expedia повишиха стойността си с близо 11% по време на следборсовата търговия. Те приключиха борсовата сесия с 2,9% нагоре до 117,57 долара.


Времето във Варна на 15 май 2026
"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
Тръмп: Постигнах фантастични търговски споразумения с Китай
Честваме паметта на преподобния Пахомий Велики
Черно море Тича допусна загуба и в третия мач от полуфиналната серия с Балкан
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Нийл Ричмънд за търговията САЩ-Ирландия и митата
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
ЦИК тегли днес номерата на бюлетините за частичните местни избори на 14 юни
В Хавана: Пуснете ни ток поне за три часа
От 9 юли: Летище Палм Бийч ще се казва "Донълд Тръмп"
Китай призова за трайно примирие между САЩ и Иран
Анчелоти преподписа с Бразилия до 2030