Отстраненият председател на Nissan Motor Карлос Гон ще се яви пред съда в Токио до пет дни, след като е поискал открито заседание за изслушване на причината за задържането му, съобщава Ройтерс, позовавайки се на NHK.
Това ще бъде първата публична поява на Гон,м откакто бе арестуван на 19 ноември по обвинения във финансови престъпления. Той е задържан оттогава насам и бе арестуван повторно по допълнителни обвинения.
Гон е подал искане до Окръжния съд в Токио в петък и от съда е поискано да проведе изслушване в рамките на пет дни, съобщи националната телевизия.
NHK заяви още, цитирайки адвоката на бившия шеф на Nissan, че Гон възнамерява да се появи на изслушването.
Неговият токийски адвокат – Мотонари Оцуру, не е бил на разположение за коментар. Гон отрича обвиненията, съобщават още местните медии.
По-рано тази седмица Окръжният съд в Токио одобри удължаване задържането на Гон до 11 януари.
Бившият директор в Nissan Грег Кели, който бе обвинен в конспирация, че не е предоставил верни данни за доходите на Гон, бе пуснат под гаранция, след като съдът отсъди срещу удължаване на задържането му, докато изчаква делото си.
Арестът на Гон разтърси автомобилната индустрия и влоши отношенията на Nissan с френския ми партньор Renault, на който Гон все още е председател и главен изпълнителен директор.


От ПСС излязоха с няколко препоръки към туристите в планината
Оранжев код за опасни жеги в 21 области днес
Огнеборците са реагирали на 150 сигнала през последното денонощие
Мачовете и спортът по ТВ днес (8 август)
Виц на деня - 8 август
Западът отново е напът да провали успехите на Украйна
Испания въведе граничен контрол за Италия, спорът за миграцията се засилва
OpenAI спира част от работата по новия си модел поради опасения за сигурността
Доларът падна на най-ниското ниво от май, прогнозите за по-високи лихви отслабват
Украйна ще избягва атаки срещу неруски танкери и нефтени обекти в Черно море
Опасно ли е да се оставя дизела да работи на място
По-бързи от Ferrari и по-престижни от Rolls-Royce - легендарните коли от Испания
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Раздават безплатна вода в София и през почивните дни заради горещините
Променят движението на пет трамвая от днес до 30 август
Испания предаде на Германия 70-годишен заподозрян за банков обир в Аахен през 2014 г.