В Китай днес започна строителството на първия участък от високоскоростна линия, която ще съедини провинциите Хънан и Хубей с град Чунцин. Като един от четирите градове на централно подчинение в Китай, той има статут на провинция и е подчинен пряко на централното правителство. Агенция Синхуа съобщи, че общата стойност на проекта е близо 120 млрд. юана или близо 18,9 милиарда долара.
Първата копка за новата високоскоростна железопътна линия бе направена в град Пиндиншан в провинция Хънан. Общата дължина на жп магистралата ще бъде 818 километра. По нея влаковете ще се движат с 350 километра в час и това ще позволи времето за пътуване да се намали от сегашните 17 часа до 4 часа, предава БТА.
През лятото пък стана ясно, че Китай е подписал договор за проектирането на високоскоростна железопътна линия между Москва и Казан в Русия. Проектът е първият конкретен пример за новите бизнес начинания между двете страни, към които руските представители активно се стремят след отдалечаването на Русия от Запада.
По-рано тази година Москва и Пекин подписаха споразумение, според което руските компании ще получат до 25 млрд. долара финансиране от китайските банки. Миналата година, в разгара на украинската криза, президентът Владимир Путин сключи сделка за 400 млрд. долара за изграждането на газопровод за доставка на руски газ до Китай.


Делото „Мъск срещу Алтман“ доказа, че изкуственият интелект е в грешните ръце
Ситуацията за Путин в Украйна е критична, но не и до степен да го откаже
Рейтингът на Доналд Тръмп се срина до най-ниското си ниво
ПБ: Ще опитаме да намерим финансиране за домакинството на „Евровизия” през 2027 г.
Недостигът на кадри остава най-големият проблем за бизнеса
Васил Велев: Може да са нужни по-болезнени мерки за свеждане на дефицита до 3%
Икономически сътресения заплашват най-уязвимите азиатски икономики
Носимите устройства с AI навлизат все повече в прогнозната медицина
Пентагонът тества украински дронове и системи за радиоелектронна борба
Книгата на Тео Бейкър Как да управляваш света, част 2
Xiaomi подобри впечатляващ рекорд на Audi
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
Джей Ло проговори за химията между нея и Брет Голдстин
Цените ще намалеят, когато контролираме дефицита
Какъв подарък получи Ейса Гонсалес от Григор Димитров за първата им годишнина
Предложенията на "Прогресивна България" изглеждат като узаконяване на диктата
преди 10 години Анастасио, вземи се прегледай и стига си спамил темите с някакви линкове. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Тъй като свършва петрола - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1431029987175231единственият начин(евтин и екологичен) за превоз на стоки и хора е електрически влакове Китай го знаят и затова има проект "линия Китай - Русия - Канада Америка",- http://***.investor.bg/aziia/336/a/kitai-planira-izgrajdaneto-na-visokoskorostna-jp-liniia-do-vladivostok-195212/Статията за ''новият път на коприната'' ,и ''трета индустриална революция'' е добра - http://avtorski.pogled.info/article/65495/Kitai-politikata-na-Novata-normalnost отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Малии такава ще е и наща Централна Гара през 2245 г. Кинезите трябва да звъннат на бат Боката, той е защитил докторат по рязане на лентички и първи копки, той е кадемлия да им връзва ва китайците .... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар