Кооперация “Панда” - главен франчайзер на търговската марка Office 1 Superstore за България, започва строителството на логистичен център в с. Равно поле край София.
Инвестицията е в размер на 12,4 млн. лева и ще създаде 80 нови работни места през тази година, съобщи Стамен Янев, изпълнителен директор на Българска агенция за инвестиции, по време на първата копка на обекта.
Инвестиционното намерение е за изграждане на складово-логистична база за канцеларски материали, хартия, тонери, техника, мебели и столове, средства и консумативи за почистване и други, която да обезпечи нуждата от складиране и съхранение на стоките за цялата верига магазини Office 1 Superstore.
Проектът е в процес на сертифициране от Агенцията за клас А инвестиция.
Предвижда се това да е най-големият и модерен складово-логистичен център в бранша с разгъната застроената площ от 8 600 кв.м., който ще бъде оборудван с една от най-модерните автоматизирани системи в света за складиране и обработка на стоки.
Предвидено е строителството да се извърши на два етапа. Първият включва изпълнението на складовата сграда с офисна и санитарно-битова зона заедно с необходимата прилежаща инфраструктура за двата етапа.
На втория етап е предвидено разширение на складовата сграда. В бъдеще се предвижда и още едно разширение на логистичния център.


Промяна в движението по пътя Каварна - Варна заради катастрофа
Варненци недоволстват от шума на мотори в късните часове
Европейската комисия кани младите хора от Варна да станат „Млади трансгранични посланици“
Кметът на Варна кани жителите на "Виница" на среща
Джебчии дебнат туристи край Археологическия музей във Варна
Технологиите поведоха спадовете в Азия
"Елаците-Мед" планира мащабни инвестиции и добив на 190 млн. т руди до 2041 г.
Хуманоидните роботи ще са следващият голям балон
ОАЕ прекъсват икономическите връзки с Иран след ракетна атака
Борбата с българската олигархия може да остане само една мечта
Skoda се насочва към природен газ въпреки загубата на мощност
Радикална промяна за новия Hyundai Tucson – той е квадратен
Китайски гиганти пренасят спора си в Европа
Близо милион автомобила са изтеглени по странна причина
Brabus махна покрива на най-дивото си творение с V12
Синдикат: Категорично казваме "не" на либералния подход в училище
При риболов: Американка с три деца се удави, спасявайки 7-годишния си син
МОН предлага единен инструментариум за проследяване на детското развитие
Руски ветроход отплава към Северна Корея за необичайна "мисия на добра воля"
Демерджиев за иранската заплаха към "Безмер": Взети са всички възможни мерки