Водещите индекси на европейските фондови пазари записаха спадове на фона на последното решение на Европейската централна банка (ЕЦБ), с което институцията запазва своята парична политика.
На пазара повлияха и разколебаващи финансови отчети, предава CNBC.
Паневропейският Stoxx 600 затвори търговията със спад от 0,24% до 387,8 пункта, като повечето сектори, част от индекса, са на негативна територия. Сред големите губещи са компаниите, работещи със суровини и медийните корпорации.
Стойността на германския DAX се понижава с 0,23 на сто до 12 443,79 пункта. За френския САС 40 загубата днес е в рамките на 0,31 на сто до 5 271,7 пункта.
По-голям е спадът за един от водещите индекси на Лондонската фондова борса - FTSE 100. Стойността му достигна 7 237,17 пункта, което е понижение от 0,71%. Това е първи спад за индекса за последните четири сесии, изчислява Market Watch.
Сред големите губещи днес се наредиха две от големите европейски банки, разочаровали инвеститорите с данни от финансовите си отчети. Deutsche Bank съобщи за по-слаби от очакваното приходи през първото тримесечие, дължащо се основно на негативния ефект на кредитните спредове. Акциите на банката поевтиняха с 3,66% до 16,70 евро за брой.
Акциите на Credit Suisse поевтиняха с 2,93% до 15,25 швейцарски франка.
На петролните пазари влияние оказват подновените опасения относно ръст на производството в САЩ през следващите месеци. Лекият суров петрол поевтиня с 2,6% до 48,33 долара за барел, което е най-ниското ниво за последните четири седмици. Към края на европейската търговия сортът Brent се търгува за 50,73 долара за барел, или с 2,1% по-евтино.
На търговията с петрол натежава и по-високата стойност на щатския долар. Валутата поскъпва в резултат на сигналите, идващи от ЕЦБ. Едно евро се разменя за 1,0856 долара, спрямо 1,0934 долара в сряда.
Златото слага край на трите поредни сесии със спад на цената си. Ценният метал се търгува за 1,266,80 долара за трой унция. Това представлява ръст от 0,2%.


Варна отбеляза 135 години от рождението на контраадмирал Иван Вариклечков
Асен Василев: Когато Гълъб Донев говори за „реалността", явно има предвид някаква паралелна реалност
Военният министър: България ще похарчи близо 2.7 милиарда за отбрана
Експлозии в Дамаск близо до хотела на Макрон
ПСК “Черно море” с бронзова купа на държавното в Пловдив
$2 трлн в надпреварата за преднина на бойното поле
Aramco се опитва да си върне клиентите от Азия
Рюте: Да накараме парите да заработят
Трета гореща вълна заплашва Европа с пожари и по-високи цени на тока
В. Ботев: AI регулациите пречат, но и помагат на Европа
Какво се поврежда най-често в колата при летните пътувания
Парадокс - ЕС унищожи евтините коли, а сега иска да ги върне
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Следващото Bentley ще бъде само на ток и ще се казва Torcal
Какво ни казват странните шумове от колата
Кучета обезобразиха жена в Самоков, собственикът е задържан
Теменужка Петкова за "Боташ": Отново се постигат някакви договорки на тъмно
Бъди LIVE с Dnes.bg: Ясен е печелившият в играта с билети за Aniventure Comic Con
Казуса "Петрохан": Майката на Калушев отказва да продаде хижата на БТС
Мирчев: Какво е обещано на Турция, за да бъде замразен договорът с "Боташ"?