Съветът на Европейския съюз (ЕС) разширява „черния списък“ със санкции срещу Северна Корея с 14 физически и 4 юридически лица, съобщават от пресслужбата на Съвета.
В списъка попадат още 14 физически и 4 юридически лица. Така общият брой на засегнатите от замразяване на активи и забрана за пътувания стават 53 души и 46 юридически лица, определени от ООН. Други 41 физически лица и 7 компании са включени в списъка по решение на Съвета на ЕС.
ЕС изпълнява всички резолюции на Съвета за сигурност на ООН, приети в отговор на ядрените изпитания на Северна Корея и опитите с други оръжия за масово унищожение и програми за балистични ракети.
Съветът на ЕС припомня, че са наложени и ограничителни мерки срещу Северна Корея в допълнение на санкциите, определени от ООН.
Законовите актове са приети с писмена процедура и ще бъдат обнародвани в Официалния вестник на ЕС утре, 9 юни.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
преди 9 години то там мисля, че ЕС не играе абсолютно никва роля даже изобще, тия санкции са само на хартия и немат никво значение, корейците си живуркат и без ЕС щот Китай и Русия обичат да поддържат режими опоненти на педдалщината в Евроггея .... пичоете ше си ползват юани чрез CIPS и ги боли шпагата ..... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар