Германската търговска верига Metro отчете продажби за четвъртото си фискално тримесечие в съответствие с оценките на анализаторите, след като отбеляза силно представяне на бизнеса с храни на едро преди плана за разделяне на компанията на две дружества през следващата година, съобщава Bloomberg.
Приходите са се понижили с 0,5% спрямо миналата година до 14,2 млрд. евро през трите месеца до края на септември, заяви базираната в Дюселдорф компания в сряда. Това отговаря на средната оценка на анализаторите, анкетирани от Bloomberg. Metro потвърди насоките си, че печалбата преди лихвите, данъците и специалните ефекти ще надмине миналогодишната сума от 1,51 млрд. евро.
Главният изпълнителен директор Олаф Кох подготвя разделянето в две компании на доставчика на всичко от хранителни стоки до компютърни консумативи през следващата година. Резултатите може да помогнат за ускоряването на плана на Кох, който според компанията ще бъде постигнат без привличането на допълнителен капитал. Metro планира да раздели магазините си за продажба на храни на едро Cash & Carry и хипермаркетите Real от веригите за електроника Media Markt и Saturn.
Metro заяви, че очаква „благоприятен“ бизнес около Коледа и посочи значителен ръст на онлайн бизнеса си и доставките до дома за тримесечието. Продажбите за фискалната година са се понижили с 1,4% до 58,4 млрд. евро.
Във вторник компанията каза, че ще съкрати 500 работни места през следващите 18 месеца в магазините си Real, но ще наеме 3 хил. нови служители за преструктурираните супермаркети до 2021 г.
Акциите на Metro са поскъпнали с 11% от 29 март - ден преди обявяването на плановете за разделяне, досега. Компанията трябва да обяви годишните си резултати на 14 декември.


Размразяват проект от служебното правителство на Радев от преди 3 г.
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Окошариха двама младежи с дрога
Променят маршрута на градския транспорт във Варна на 24 май
Чудото стана! Спартак Варна остава в елита
Украйна и съюзниците ѝ стават все по-уверени, че руската инвазия губи инерция
Пазарите в САЩ не търгуват реалността, а очакванията, визията за AI ги подкрепя
Предупреждението на Иран: Атаката срещу АЕЦ в ОАЕ е била извършена от Ирак
Кои ще станат милиардери след IPO-то на SpaceX
Куба няма много време, за да избегне американски удар
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Нова Tatra Phoenix излиза във версия с 8x8
Шокираща оферта - 260 000 евро за паркомясто
Honda показа най-екстремната Civic Type R
Citroen потвърди: 2CV се завръща като EV и ще струва 15 000 евро
Задържаха близо 450 литра нелегален алкохол в Средец
ЕС оставя отворена вратата за санкции срещу патриарх Кирил, но времето не е дошло
Александър Везенков и Олимпиакос ще се борят за титлата от Евролигата
Зоуи Кравиц и Хари Стайлс вдигат сватба по Коледа?