НАТО непрекъснато провокира Русия и се стреми да я вкара в конфронтация, смята руският президент Владимир Путин. Той е направил този коментар по време на заседание на Федералната служба за безопасност (ФСБ), провело се по-рано днес в Москва.
"Не прекъсват и опитите за намеса в нашите вътрешни дела с цел дестабилизация на обществено-политическата обстановка в Русия", казва още той, цитиран от пресцентъра на президентството.
Според него е от общ интерес да бъде възстановен диалогът със специалните служби в САЩ и в други страни от НАТО.
"Съвсем очевидно е, че в сферата на антитероризма отделните държави и международни обединения трябва да си сътрудничат, защото дори и само за прост обмен на информация за канали и източници на финансиране на терористи, на лица, съпричастни или заподозрени в тероризъм, повишават сериозно резултатите в нашите общи усилия", категоричен е руският президент.
В своето обръщение към членовете на ФСБ Путин отбелязва още нарастването на напрежението в Украйна и допълва, че "украинските власти явно не са готови на мирно решение на този сложен проблем".
Руският президент препоръчва особено внимание към борбата с тероризма, отчитайки, че заплахите се увеличават. През миналата година службите за сигурност на Русия са предотвратили 45 такива заплахи, включително и подготвени 16 терористични акта, отчете Путин.
В борбата с тероризма трябва да бъдат включени мерки за прекратяване на дейността на "външни емисари" в интернет, ликвидиране на финансирането за тероризма и на терористичните групи.
След убийството на руския посланик в Турция Москва трябва да обърне особено внимание и на защитата на руските граждани в чужбина, препоръчва още Владимир Путин.
Той посочва, че през 2016 г. е преустановена дейността на 53-ма сътрудници и 386 агенти на чужди разузнавателни служби. "Важно е да неутрализираме опитите на чуждите служби да получат достъп до тайни сведения, особено в областта на военно-техническия потенциал на нашата страна", допълва Путин.


Закритият басейн „Д-р Любен Лазаров“ временно няма да работи
Задържаха мъж от Калофер за отравянето на лешоядите в Стара планина
Подготвят два терена за нови площадки за едрогабаритни отпадъци във Варна
5 неща, които трябва да знаете за Симеон Наковски преди дебюта му на SENSHI 33
Непълнолетни сестри са обявени за общодържавно издирване (СНИМКА)
Китай подготвя нови фискални мерки за стимулиране на икономиката
Сфакянакис: И САЩ, и Иран взаимно се подценяват
Сфакянакис очаква все още волатилност в Близкия изток наесен
Monte Paschi предлага €34 млрд. за придобиването на BPM и Banca Generali
Канадската Lumina Metals планира инвестиция в Полша за 6,4 млрд. долара
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
10 впечатляващи BMW-та, които не стигнаха до серийно производство
Русия е отворена за нови предложения за прекратяване на войната в Украйна, но при условие
Огнян Мирчев е с 3 победи на SENSHI, септември се изправя срещу гръка Янис
Звънят ви от номера на близък или банка: нова измама набира скорост
23-годишна катастрофира с 2,12 промила край Гълъбово
Издирват две непълнолетни сестри от Монтанско
преди 9 години Нищо ново под слънцето - обикновен комунизъм! Снощи телевизия BiT излъчи филм за Катин. Там съветското НКВД избива хладнокръвно и методично 12 000 полски офицери един по един с изстрел в тила. После прави специален филм, с който приписва чудовищното престъпление на нацистите. И ние всички знаехме как фашистка Германия вероломно напада Полша, но не знаехме, че по същото време от изток Полша е нападната от съветска Русия! Двамата съюзници по Молотовския договор - фашисти и комунисти - заедно срещу Полша! Така че четете историята и не се изненадвайте от комунистическата наглост! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Когато открито се готвиш за война какво друго ти остава? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ей ***, долнопробен. Заради такива като теб света е в това положение. Само войни и бедност отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Милото комсомолче... не му остана много комунизъм и сега плаче :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар