Евразийският икономически съюз е отворен и за други държави, коментира руският президент Владимир Путин по време на заседанието на висшия Евразийски икономически съвет, по време на който бяха подписани документите за създаването на новото обединение, пише руската информационна агенция ТАСС.
„Евразийският икономически съюз е открит за всички наши съседи, и в рамките на ОНД, открит е и за нашите партньори и на изток, и на запад”, каза той и допълни, че на днешното заседание е бил подписан и договорът за присъединяване на Киргизстан в организацията.
Очакванията са това да стане на 1 май 2015 година.
Подобен договор подписа и Армения, припомни още руският президент. Според него присъединяването към Евразийския съюз на двете държави ще способства за развитието им.
Евразийският съюз започна с обща митническа политика, но постепенно ще бъдат изготвени и общи мерки в различни икономически сектори, става ясно още от изявленията на Владимир Путин. Държавите ще имат координирана политика в областта на селското стопанство, транспорта, енергетиката, както и приемане на общи санитарни и технически норми.
Очакванията са още през 2016 година в Евразийския икономически съюз да общ фармацевтичен пазар, през 2019 година – общ енергиен пазар, а към 2025 година и общ пазар за петрол, газ и петролни продукти.
През 2025 година в Алмати (в Казахстан) ще започне работата по създаването на наднационален орган за регулиране на финансовия пазар в Съюза.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 11 години Имаше едно изявление в Сочи на известен спортен деятел, беше силно впечатлен от направеното там, та точно той каза, че в Западна Европа и една стара гара не можеш да оправиш, камо ли да построиш нещо достойно на Сочи!Та в тоя ред на мисли, Путин направо да покани ЕС като цяло, добро сцепление ще стане! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Я се сбийте. Че по-малко шум се вдига и по-малго глупости ще се изрекат, доде се тепате. Умниците те на бати ! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Ей мръсен шуенски фес ако още веднъж се произнесеш срещу православието личто ше те намеря и ще ти сменя още един път вярата *** турска отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Как бе, задължителна 3 годишна служба за да громим империализма отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години А в православния батальон на руската армия поканил ли ги е съседите или направо да се чувстват задължени? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Това за дънките си беше мечта по време на социализма. Нещо елементарно. Доста голяма доза сарказъм съм придал. Истината е , че елементарните неща руснаците няма да ти предложат, дори и собственият ти живот отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Не ми допадат държави които смятат човешкият живот за нищо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Аз все пак мисля, че ЕС е по добрата възможност. Това, че ние не можем да се възползваме е отделен въпрос. Благодарение на нашите некадърни държавници. Нещата дойдоха до тук за което си напълно прав, защото БГ е в демографска криза. Обществото ни е разделено на будали и тарикати. Повечето будали избягаха на Запад (забележи не към Русия) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Е щом това дали живееш щастливо се свежда до каква марка дънки носиш и каква кола караш ... продължавай така. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Аз съм за Балкански съюз!!! Мисля, че със съседите ше се разбираме много по-добре от които и да било. Нит разни НАТО нито разни руски бази, Брюксели, Вашингтони и Москви. Балканския съюз - имаме много общи неща и черти с комшиите ..... туризъм, селско стопанство, имаме що годе ресурси и да се развиваме заедно с тях. Само ако може малко чалгата да се намали - екстра. Свободна търговия с ЕС и с Евразия, от едните техниката от другите суровините. Американцьй, кой си милее за тях да отива там на тяхна територия, аз не ги желая в страната си, руснаците никой няма да нападат и никакви техни бази не искам в страната си също. отговор Сигнализирай за неуместен коментар