Финансирането на проекти по оперативната програма "Наука и образование за интелигентен растеж" не е спряно, коментира говорителят на Европейската комисия (ЕК) Кристиан Уигън по време на обедния брифинг в Брюксел, който се излъчва във видеосистемата на Брюксел.
Той потвърди, че е извършен одит на програмата, но докладът от нея все още се обсъжда и не е финализиран.
Комисията е в постоянен контакт с българските власти, разглежда коментарите на експертите, извършили проверката, както и предложения, направени от националните власти.
Преди ден просветният министър в служебното правителство Николай Денков съобщи, че междинните плащания по програмата са спрени заради установени нередности. Той посочи, че е получено писмо от ЕК с посочени проблеми. Ако те бъдат отстранени, плащанията все пак ще бъдат направени, но с финансови корекции, допълни той.


Размразяват проект от служебното правителство на Радев от преди 3 г.
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Окошариха двама младежи с дрога
Променят маршрута на градския транспорт във Варна на 24 май
Чудото стана! Спартак Варна остава в елита
Украйна и съюзниците ѝ стават все по-уверени, че руската инвазия губи инерция
Пазарите в САЩ не търгуват реалността, а очакванията, визията за AI ги подкрепя
Предупреждението на Иран: Атаката срещу АЕЦ в ОАЕ е била извършена от Ирак
Кои ще станат милиардери след IPO-то на SpaceX
Куба няма много време, за да избегне американски удар
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Нова Tatra Phoenix излиза във версия с 8x8
Шокираща оферта - 260 000 евро за паркомясто
Honda показа най-екстремната Civic Type R
Citroen потвърди: 2CV се завръща като EV и ще струва 15 000 евро
Александър Везенков и Олимпиакос ще се борят за титлата от Евролигата
Зоуи Кравиц и Хари Стайлс вдигат сватба по Коледа?
7 стъпки, които ще ви превърнат в лидер