Служебното правителство "истерично разгражда" съграденото в последните две години, коментира бившият здравен министър Петър Москов в ефира на bTV. Той защити своите реформи, сред които и оспорваният в съда пръстов идентификатор.
Москов посочи, че няма данни за кражби на лични данни и други злоупотреби от въвежданито на идентификатора, каквито са били опасенията. И показа статистика, че разходите на болниците след въвеждането му, тоест в последните три месеца на годината, са намалели с 10 млн. лева.
Той беше категоричен, че данните на служебното правителство за ръст на задълженията на болниците след въвеждането на идентификатора означават, че приходите са намалели и реформата си е свършила работата.
Москов не приема и обвиненията, че неговите действия са причинили "правен хаос" в здравеопазването, въпреки че множество негови фактори са обжалвани в съда.
Бившият здравен министър посочи още, че държавата трябва са грижи за собствеността си в здравеопазването, да покрие дълговете на държавните болнични задължения и да се разграничи заплащането на лекарите от заплащането на лечението.


Окошариха двама младежи с дрога
Променят маршрута на градския транспорт във Варна на 24 май
Чудото стана! Спартак Варна остава в елита
БАБХ с мерки за контрол на марокански скакалец
Доналд Тръмп-младши се жени без баща си на Бахамите
Предупреждението на Иран: Атаката срещу АЕЦ в ОАЕ е била извършена от Ирак
Кои ще станат милиардери след IPO-то на SpaceX
Куба няма много време, за да избегне американски удар
Бунтът срещу AI в САЩ застрашава центрове за данни за милиарди
Китай се справя с дефлацията благодарение на войната в Залива
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Нова Tatra Phoenix излиза във версия с 8x8
Шокираща оферта - 260 000 евро за паркомясто
Honda показа най-екстремната Civic Type R
Citroen потвърди: 2CV се завръща като EV и ще струва 15 000 евро
Европа обсъжда какво да преговаря с Путин, преди да избере свой представител
Мариела Кастро: Ние сме готови за борбата, няма да заловите баща ми!
Белезниците щракнаха: Прокурорският син Васил Михайлов е заловен
Шок: Берое изпадна от Първа лига
Италианската полиция нахлу звездно островно парти, на което присъстваше и Мик Джагър
преди 9 години Никакви интереси освен тези на гражданите не са засегнати. Всички знаем, че има много фалшиви инвалиди, защо не ги пипнаха? Той бе част от мафията а не решение на проблема. Дай пример за едно действие довело до разкрита далавера. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Пръстовия цифров идентификатор беше наречен умишлено от комунистите "пръстов отпечатък", за да се предизвика отрицателна аналогия с мастиления отпечатък, познат от криминалистиката. Ескалирането на рева по отношение на това модерно технологично решение показва само едно - Москов е бил прав! Засегнати са сериозно икономическите интереси на мафията в бели престилки - фармацевти, мениджмънт на медицинските заведения и служители на монополната здравна каса. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Прав си, не е работа на служебното правителство да се занимава с реформите ти. Това е работа на прокуратурата и се надявам, че ще си свърши работата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години ***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар