Приблизително над 100 са различните обществени поръчки на Министерството на отбраната, в които са открити някакви нередности. Това каза министърът на отбраната в служебния кабинет Стефан Янев, предаде БТА.
Доклад за търговете в министерството, констатирал недобри практики и нарушения, е предаден на служебния премиер и е изпратен на Прокуратурата, каза той. Министърът уточни, че ревизията още не е завършила и проверките продължават.
Янев участва в брифинг след края на двудневната годишна конференция на началника на отбраната в София.
На брифинга Янев и изпълняващият длъжността началник на отбраната вицеадмирал Емил Ефтимов акцентираха върху известния проблем с недостига на личен състав. Основните причини за напускането на военнослужещи са състоянието на екипировката, въоръжението и техниката, както и заплащането. Недостигът на военни вече е над 5600 души, срещу него се изпълнява план с различни мерки.
Янев и Ефтимов подчертаха, че въпреки финансовия дефицит и кадровия недостиг, въоръжените сили запазват боеспособността си и са в състояние да гарантират държавния суверенитет.
Над 250 са били ученията през 2016 г. Изпълнени са над 150 задачи в помощ на населението при различни бедствия и други случаи. В тези дейности са участвали повече от 1300 военнослужещи и цивилни служители с повече от 130 машини.
Над 6 хил. военни са участвали съвместно с МВР в охранатата на границата. Инцидентите в армията са намалели в сравнение с предходната година.


Запълниха поредно дере във "Виница" със строителни отпадъци (ВИДЕО)
Крисия и Веселин Маринов пят на плажа в "Аспарухово"
Спипаха двама за кражба от магазин за дрехи във Варна
Арестуваха силистренец, убил възрастен мъж в дома му за 350 евро
Ограничават движението в центъра за Празника на Варна
Z.ai подготвя нов AI модел в битката с OpenAI и Anthropic
Нов недостиг на гориво в руски региони след атаките на Украйна срещу рафинерии
OpenAI отчита годишен темп на приходите от над $40 милиарда преди IPO-то
Т. Джамов: Все повече хора у нас имат интерес към бойните спортове
Колко пари спечели Божидар Саръбоюков от бронза на Европейското
Никола Цолов ще тества болид от Формула 1 в края на месеца
Популярен аргумент срещу електромобилите беше разбит
Това е единственото BMW 8-Series E31 с дизелов двигател
Cadillac зарадва клиент със седан за 500 000 долара
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Една от трите в ЕС: ДДС за храна и лекарства у нас е колкото за колите
Радев изненада: Успяхме да елиминираме олигархията, тя е извън властта (ВИДЕО)
Демерджиев: Двете групи в Ботевградско са тормозели хората, държат се нагло и арогантно
Терзиев: Свикнал съм на критика, поздравявам кмета на Бургас
Пореден изверг влачи куче с кола в с. Брестница
преди 9 години Как иначе, при бюджет над 1млрд годишно! отговор Сигнализирай за неуместен коментар