Процедурата по издаване на визи за турски граждани за зимния сезон ще бъде облекчена. За да се насърчат туристическите пътувания от Турция към България през зимния сезон са дадени указания на българските консулства в Турция да се издават двукратни и многократни тримесечни визи за турски граждани, които искат да посетят българските курорти. Мярката важи за периода на зимния сезон, съобщават от Министерството на икономиката и енергетиката.
Тази договореност е постигнала министърът на туризма Николина Ангелкова след разговори с МВР и МВнР за предприемане на стъпки за облекчаване на процедурите по издаване на визи със съседни на България страни.
Намерението си да работи за облекчаване на визовия режим в туризма със страни, които са основни пазари за българския туристически продукт, министърът на туризма Николина Ангелкова обяви миналата седмица.
Междувременно Ангелкова съобщи, че по предварителни данни се очаква ръст на зимния туристически сезон у нас с около 4-5%. Най-много туристи от съседните ни страни се очаква да дойдат от Турция (ръст от 10%), от Сърбия и Гърция (ръст от 5%), от Република Македония и Румъния.
На поредна среща с бранша Ангелкова е представила основните дейности, които имат за цел да увеличат броя на туристите у нас. Става въпрос за участие на водещите борси и изложения, провеждане на интегрирани комуникационни кампании на целеви и стратегически пазари, бизнес форуми у нас и в чужбина. Предвидени са и допълнителни активности, които ще бъдат организирани в рамките на съпътстващи събития – като българската изложба в Лувъра, Световната ски купа в Банско през февруари-март, инициативи, свързани с избора на София за европейска столица на спорта, и други важни за имиджа на страната ни мероприятия.
От своя страна бизнесът поиска да бъде направен анализ на конкурентите предимства на България, тъй като това ще позволи ясна и адекватна рекламна стратегия на страната ни, каквато в момента липсва. Браншът е поискал и прозрачност на разходваните средства за реклама на страната ни и отчет на ефективността на бъдещите дейности.
Ангелкова покани представителите на бранша до средата на следващата седмица да дадат конкретни предложения за допълнение на обсъжданите маркетингови активности, за да може след това проектът за национална реклама на България за 2015 г. да бъде представен на Националния съвет по туризъм.


Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Спартак (Варна) привлече юноша на Левски
България е плаха пред европейските институции, бизнесът не знае как работят
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 2
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 1
Китайски Jeep за Европа: Новият залог на Stellantis до 2030 г.
САЩ имат и правилни ходове, например в Ливан
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
21-годишен мъж е арестуван за побой над майка си
Бюджетът под обстрел: КНСБ настоява за повече прозрачност и таван на заплатите
Украйна е изправена пред нови сътресения на пазара за горива
Нинова за бюджета: Никаква визия, никаква политика
преди 11 години Турски туристи !? Тръгнали краставици на краставичаря продават :):)Освен ако, не става въпрос за традицонните ДПС туристи ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Лол ..... в момента Украйна е много по интересно място за Турските туристи хем евтино и хем е хубаво ;-) отговор Сигнализирай за неуместен коментар