Водещият индекс на борсата – SOFIX, отстъпва с 0,1% в началото на днешната сесия до ниво от 355,87 пункта.
Широкият BG40 е на практика без промяна на ниво от 111,48 пункта, равнопретегленият BGTR30 прибавя 0,2% до 289,21 пункта, а индексът на дружествата, инвестиращи в недвижими имоти - BGREIT, нараства с 1,4% до 40,85 пункта.
Основните индекси на водещите европейски борси се повишават в ранната търговия – немският DAX скача с 2%, британският FTSE 100 расте с 0,9%, а френският CAC 40 прибавя 0,3%.
Оборотът на БФБ възлиза на 269 хил. лв., като на пазара на акции той е за 139 хил. лв. Търговията с облигации е на стойност 120 хил. лв., а тази с компенсаторки – за 10 хил. лв.
С най-голям оборот на пазара на акции са Софарма (+0,1%) – 50 хил. лв., Химимпорт (+1,8%) – 35 хил. лв. и ПИБ (+0,5%) – 18 хил. лв.
На пазара на акции има сделки с общо 26 дружества. Съотношението печеливши/губещи позиции към момента е 12/8, като при 6 компании не се отчита промяна.
От емисиите с оборот над 5 хил. лв. с най-голям ръст са обикновените (+1,8%) и привилегированите (+1,1%) акции на Химимпорт, а в първия час от търговията губещи няма.
От всички търгувани компании най-много поскъпват Фонд за земеделска земя Мел инвест АДСИЦ (+9,1%) и ЕЛАРГ Фонд за Земеделска Земя АДСИЦ (+7,4%), а най-много поевтиняват Евроинс (-7,3%), Северкооп Гъмза Холдинг (-4,1%) и Формопласт (-3,4%).
*Актуално към 10:30
Пълна информация за протичането на борсовата сесия на БФБ може да намерите в реално време тук.


Безплатни и анонимни изследвания за ХИВ и хепатит във Варна
6 турци са сред 12-те пострадали при катастрофата с диво прасе край Бургас
Джебчии атакуват туристите до Археологическия музей във Варна
Шофьор на такси вози безплатно болен котарак до ветеринар във Варна
Експерти настояват за по-строги правила в онлайн пространството
Инфлацията ще се задържи около 3% до края на годината, смята Лейн от ЕЦБ
Тръмп: Имаме пълен контрол над Ормузкия пролив
Крейг от BHP: Искаме да повишим производителността
BHP увеличи печалбата с 30%, а медта вече носи над половината приходи
Крейг: BHP ще прави обогатителна фабрика за Ескондида
Mercedes-Benz W111 се завърна като брутален звяр с 512 коня
Ford Focus на старо – за какво да внимавате
Бивш дизайнер на Ferrari направи китайски SUV с близо 600 коня
Brembo представи най-мощните спирачки в историята си
Удари с чук решават дали V6 на Toyota Tundra е здрав
Илиян Радулов с драматична победа и място във втория кръг в Роухемптън
София и Пернишко под димна завеса заради голям пожар в Сърбия
Гранични полицаи откриха и унищожиха над 3 тона канабис в планините Пирин и Огражден
ПП: МРЗ щеше да е 690,44 евро, ако формулата не беше отменена
Пребитото от баща му 5-годишно дете вече е в съзнание