Съдия-изпълнител влезе в Полиграфическия комбинат, за да описва имуществото на вестниците „24 часа“ и „Труд“, по искане на Христо Грозев, собственик на част от дяловете на „Медийна група България”, съобщи bTV. Ситуацията е резултат от съдебните спорове между досегашните трима собственици.
„Аз съм насрочил опис на движими вещи, които са собственост на „Медийна група България“ по обезпечителна заповед от Софийски градски съд, съгласно която се налага запор на печатарски машини и върху търговски марки. Тъй като не получавам необходимото съдействие, съм извикал представители на МВР”, заяви частният съдия-изпълнител Стоян Якимов.
Адвокатът на „Медийна група България” обяви обезпечителната заповед за фалшива. „От направената от нас справка се установи, че обезпечителната заповед е издадена с молител Иван Христов Иванов. В компютъра на Софийски градски съд няма молител „БГ приват инвест“, категорична бе адвокат Даря Пенкова.
Ако съдия-изпълнителят наложи запор върху търговските марки, най-вероятно вестниците в четвъртък няма да излязат, коментираха неофициално запознати от Полиграфическия комбинат.
Очаква се по-късно днес Любомир Павлов и Огнян Донев, които в момента управляват вестниците, да дадат официално изявление.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие
Новолунието в Лъв променя живота на част от зодиите
Епидемията от ебола в ДР Конго може да стане най-смъртоносната в историята