Синтетика АД приключва 2016 г. с печалба в размер на 5,9 млн. лв., което е близо два пъти по-малко в сравнение с печалбата от 11,4 млн. лв. година по-рано, показва консолидираният отчет на дружеството за четвъртото тримесечие на годината, разпространен чрез БФБ – София.
От общия финансов резултат принадлежаща на групата е печалба в размер на 2,4 млн. лв., а от неконтролиращо участие - в размер на 3,6 млн. лв. За сравнение, печалбата към 31 декември 2015 г. възлиза на 11, 8 млн. лв., от които за групата – 5, 3 млн. лв.
През последното тримесечие дружеството реализира загуба от 877 хил. лв., показват изчисленията на Investor.bg, като спрямо година по-рано загубата е близо 4 пъти по-малка. Между октомври и декември 2015 г. Синтетика губи 3,4 млн. лв.
Консолидираните приходи от производствена дейност на групата Синтетика отчитат спад от 15,3%, като през отчетния период реализираните приходи са в размер на 6,7 млн. лв.
Консолидираните разходи за продължаваща производствена дейност на групата са в размер на 5,7 млн. лв., като намаляват в сравнение с малко над 7 млн. лв. година по-рано.
Групата е реализирала малък ръст на разходите в сравнение с 2015 г., което се дължи предимно на повишените цени на режийните разходи, уточнява компанията в доклада си.
Консолидираните приходи от управление на транспортна дейност са в размер на 44, 2 млн. лв., като намаляват леко спрямо 44, 6 млн. лв. година по-рано. Разходите от същата дейност са в размер на 36,4 млн. лв., като през четвъртото тримесечие на 2015 г. са били в размер на 38, 6 млн. лв.
Към 31 декември компанията притежава активи на стойност 73,4 млн. лв. спрямо 192,226 млн. лева в края на 2015 г. Текущите и нетекущи пасиви на Синтетика бележат спад спрямо 2015 г., като възлизат на 41, 5 млн. лв. спрямо 120,5 млн. лв.
Основно това изменение се дължи на намаление както на нетекущата и текущата част на задълженията по банкови и облигационни заеми, така и на продажбата на дъщерното дружество Пластхим-Т АД към 30 юни 2016 г.
От началото на годината акциите на дружеството поевтиняват с малко над 1%, а за последните 12 месеца книжата повишават цената си с 0,26%. Пазарната капитализация е 117,6 млн. лв.
Свързани компании:


Утре и през почивните дни температурите у нас ще се движат в диапазона 35-40 градуса
Над 1 млн. евро глоби отнесла сметопочистващата фирма във Варна за година
ЦИК сезира прокуратурата за двойно гласуване в 15 района, сред тях Варна
Коцев: „Вяра“ и още ключови улици във Варна са в плановете за ремонт
„Влюбен в морето“ разказва историята на подводния спорт и археология във Варна
Финансовото министерство на САЩ скъсва с принципа за „редовност и предвидимост“
Араяси: САЩ трябва да деескалира ситуацията в Сирия
Араяси: САЩ губи много влияние в Близкия изток
Зелените търговци: Скритият двигател на световната търговия с кафе
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Как изглежда Toyota Prius, която минава по 20 000 км на месец
Времето утре: Жега, градусите докосват 40
Бърнам: Хари и Меган са добре дошли, но охраната си е тяхна работа
Каракачанов: България е в обсега на иранските ракети, ние сме най-лесната мишена в Европа
До 180 млн. евро ще бъдат инвестирани в иновативни български компании
Полицаи спасиха 6-месечно бебе в Пловдив: майката ги нарече "ангели"