Потребителските цени в САЩ се връщат към ръст през март, след като през февруари се понижиха с 0,2%.
Инфлацията през третия месец от годината е 0,1% - малко под очакванията за повишение е 0,2 на сто на месечна база, сочат данните на Службата по трудова статистика, цитирани от WBPonline. Все пак стойността е най-високата от октомври миналата година, когато цените се повишиха с 0,2%,
Американските домакинства са харчили повече за енергия, като цените на бензина скачат с 2,2% след впечатляващия спад от 13% през февруари. Като цяло енергията поскъпва с 0,9% спрямо февруари.
От друга страна, хранителните продукти поевтиняват с 0,2% през март, след като през февруари поскъпнаха със същия темп.
На годишна база инфлацията в САЩ се забавя до 0,9% - най-ниското ниво от края на миналата година и под очакванията за 1% повишение.
Базисната инфлация, която изключва колебливите цени на горивата и хранителните продукти, се забавя до 0,1% на месечна база, което е най-слабото покачване от седем месеца и по-малкото от прогнозните 0,2 на сто. През февруари базисната инфлация беше 0,3%.
На годишна база базисната инфлация се забавя до 2,2%, след като през февруари беше 2,3%. Такава беше и прогнозата на икономистите за третия месец от годината.


Времето във Варна на 9 август 2026
Черно море без трима футболисти срещу Лудогорец
Честваме паметта на свети апостол Матия
Адм. Ефтимов: Няма преднамерени действия срещу България
ВМС отбеляза във Варна 147-ата годишнина от създаването си
Новият шеф на Berkshire най-накрая започна да харчи парите, трупани от Бъфет
Иран изисква оттеглянето на САЩ, за да отовори Ормузкия проток
История за два пазарни балона, определящи трети
Водородната икономика е в упадък, но не е мъртва
Тръмп допринася за златна ера на възобновяемата енергия в САЩ
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Раздават безплатно бутилки с вода в София заради горещините
Трамваи 12, 15 и 18 няма да се движат до 30 август
Край на цените в лева, от днес на етикетите само в евро
Трима загинали и девет ранени при руски атаки в Източна Украйна
Чудотворната хавайска икона на Света Богородица днес е в Монтана
преди 10 години да даа долара ще шавне на горе Потребителските цени в САЩ се връщат към ръст през март ееее напазарувахте ли си зелени гущери или 4акахте още да падат долллааарррииите отговор Сигнализирай за неуместен коментар