General Electric Cо (GE) е на прага на сделка за целия си портфейл от имоти, оценен на 30 млрд. долара, на консорциум, воден от Blackstone Group и Wells Fargo, съобщава Ройтерс, като се позовава на запознат източник.
Ако сделката се реализира, тя ще стане най-голямата в САЩ от 2007 г. насам. Рекордът отново се държи от Blackstone – през 2007 г. компанията придоби Equity Office Properties Trust за 39 млрд. долара.
Сделката може да бъде обявена още в петък, според източникът на агенцията. Засега от GE и Blackstone отказват коментар.
GE се оттегля от инвестициите си в имоти в глобален мащаб, тъй като се фокусира върху подобряването на приходите от продажби на промишлени продукти. Индустриални операции на компанията се очаква да отбележат ръст от поне 10 на сто през тази година. Ръководството й се надява, че печалбата от дейностите в авиацията, енергетиката и промишлеността като цяло ще достигне дял от 75% от общата печалба до 2016 г. спрямо 55% през 2013 г.
Приходите от бизнеса с недвижими имоти на дружеството паднаха с 24 процента през 2014 г., което отчасти се дължи на спада в нетните приходи от продажби на имоти.
Недвижимите имоти съставляват около 7 на сто от активите на GE Capital.


Bulgaria Air си партнира с WorldTicket by GO7, за да разшири глобалната си дистрибуция
Варненски квартал вече има Алея на рока (СНИМКИ)
Какво ще бъде времето в петък?
Парламентът обсъжда на второ четене промените в Изборния кодекс
Експерт: Необходим е цялостен преглед на Изборния кодекс
Полша вероятно е ударена от руска ракета, заяви Доналд Туск
Не модата, а бижутата водят LVMH
Калъмлъ-Озкан за плановете на Фед за инфлацията
Уорш: Няма мека инфлация
Полша съобщи за летящ обект, паднал на нейна територия
Най-бързият пикап в света беше оценен на 95 000 долара
Поколението Z залага на бензина и дизела, а не на електричеството
Дупки на пътя оставиха стотици шофьори без книжки
Китайските коли заливат Европа – вече не са вълна, а цунами
Тези забравени вече амортисьори управляваха окачването през миналия век
Данъчни проверки заляха гръцките курорти: стотици нарушения и над един млн. евро глоби
България и Кипър са с най-ниската безработица в ЕС през юни
Bulgaria Air си партнира с WorldTicket by GO7, за да разшири глобалната си дистрибуция
БАН: Открити са крокодилски зъб и кост на динозавър край Трън
Руска ракета Х-101 паднала в Източна Полша тази нощ