Силен старт на полугодието отчитат водещите индекс на Wall Street, съобщава CNBC. Dow Jones и S&P 500 отчитат ръст от по малко над 8% и това е най-доброто им представяне от 2013 година насам. За Nasdaq повишението от началото на годината е с над 14% и технологичният индекс отбеляза най-доброто си представяне за полугодието от 2009 година насам.
Денят също приключи с ръстове, макар че технологичният сектор донесе седмични загуби за водещите индекси на търговията отвъд Океана.
Все пак технологичните акции са едни от най-добре представящите се от началото на 2017 година. Секторът записва ръст от 15% за първите шест месеца на годината, но спрямо май има спад от 2%.
Dow Jones записа дневен ръст от 0,3% до 21 350,59 пункта, като за Nike допринесе най-много за повишението. За широкия S&P 500 повишението днес е от 0,15% до 2 423,42 пункта, подкрепено от представянето на енергийните компании.
Банковият сектор също даде тласък на търговията след съобщението на Федералния резерв, че всички големи институции в САЩ са издържали стрес тестовете.
Nasdaq записа минимално понижение от 0,06% днес и затвори търговията на ниво от 6 140,42 пункта.
Цената на петрола потегли нагоре след коментари на анализатори, че добивът на суровина в САЩ ще намалява. Лекият суров петрол поскъпна с 2,5% до 46,06 долара за барел. Европейският Brent с доставка през август се търгуваше за 47,92 долара за барел, което е ръст от 1,1 на сто. Тези контракти изтичат днес, а от понеделник активни са септемврийските доставки. Цената им днес се повиши с 2,4 на сто до 48,77 долара за барел.
Цената на златото обаче се понижи - с 0,3% до 1 242,30 долара за трой унция. Спрямо края на май ценният метал е загубил 2,6 на сто от цената си.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
преди 9 години Оферта за заем @2% процент!!!Нашата компания е правна организация, създадена, за да помогне на хората, които се нуждаят от помощ като финансова помощ. Ние сме USA базирана финансова компания.Ние предоставяме юридически заем решения на физически лица и бизнес собственици, които се нуждаят от пари в брой. Така че, ако имате финансови затруднения или финансова бъркотия и имате нужда от пари, за да започнете собствен бизнес или имате нужда от заем, за да уредите дългове или да плащате сметки, започнете добра сделка или трудност при получаване на повече заеми от местни банки, Свържете се с нас днес: carlylefinancialsolutions***gmail.comГ-н Brian отговор Сигнализирай за неуместен коментар