Интернет доставчикът ITD Network промени името си на Coolbox, като това решение няма да засегне по никакъв начин неговите потребители на интернет и телевизионни услуги, съобщават от компанията.
Тя предлага оптичен интернет, IP телевизия, IP телефония и градска оптична свързаност, а физическите лица и корпоративните клиенти ще продължат да получават тези услуги, без да се налага да преподписват договорите си.
За последните три години ITD Network инвестира повече от 5 млн. лева в мрежата и оборудването си. Целта на тази инвестиция е повишаването на ефективността, както и преструктуриране на компанията.
Основната цел обаче е преориентирането от оператор, фокусиран върху предлагането на интегрирани телекомуникационни решения за корпоративни клиенти и интернет оператори, към доставяне на услуги за крайни клиенти, малки и средни фирми.
Трансформацията предвижда преминаване от корпоративна структура към гъвкав модел, който е отворен и близък до клиента. Компанията е повишила ефективността на мрежата си, внедрявайки интелигентна система за нейното управление, посочват от фирмата. Освен това Coolbox е пред приключване на пълното покритие на Пловдив за домашни клиенти, а процесът вече е завършен във Велико Търново.
Смяната на името бележи приключването на процеса на преструктуриране.
Новата идентичност на Coolboх поставя и ново начало в организацията на бизнеса – всички ресурси на компанията вече ще бъдат съсредоточени върху развитието на услугите и тяхното непрекъснато подобряване, допълват от фирмата. В момента всички клиенти на Coolbox използват новата мрежа.


Пеевски: Подкрепяме постигнатото замразяване на договора с "Боташ"
Един район във Варна остана без вода днес
Цените на горивата у нас започнаха да падат
ГЕРБ: Интересно защо замразяването на "Боташ" съвпада с провеждането на местните избори
Бронз, мрамор и въглен: Неджми Мурат открива изложба във Варна
Моди и Прабово засилват връзките Индия-Индонезия, част 1
Моди и Прабово засилват връзките Индия-Индонезия, част 2
Ново изследване оспорва мита, че по-ниската раждаемост забавя икономиката
Китайските компании заменят Nvidia с местни доставчици на AI чипове
$2 трлн в надпреварата за преднина на бойното поле
Електромобили със 130 км/ч: Топ 10 на моделите с най-голяма автономия
McLaren сбъдна мечтата на своя създател
Какво се поврежда най-често в колата при летните пътувания
Парадокс - ЕС унищожи евтините коли, а сега иска да ги върне
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Тони Стораро защити отрочето: Ако Емрах кихне, пак става новина
Втори ден вълна от атаки за бомби в съдебните палати и институции
Тежка катастрофа на "Хемус", има загинал и ранени
Зърнопроизводителите у нас очакват една от най-скъпите реколти от десетилетия