Българската асоциация на лицензираните инвестиционни посредници (БАЛИП) съвместно с Българската асоциация на управляващите дружества (БАУД) организират съботно-неделни курсове за подготовка на кандидати, желаещи да се явят на изпити пред Комисията за финансов надзор (КФН) за правоспособността на брокери и инвестиционни консултанти.
Обучението ще се проведе в сградата на ИП „Карол“ в гр. София, ул. „Златовръх” №1, като същото ще стартира на 12 ноември 2016 г. и приключва на 7-8 януари 2017 г.
Предвижда се и провеждането по желание, извън формата на курса, на пробен изпит на 14 януари 2017 г. и допълнителни занятия, както и консултации.
Курсът на обучението за инвестиционни консултанти е 70 учебни часа, а курсът за брокери е 45 учебни часа.
Една от основните цели е бъдещите брокери и инвестиционни консултанти да са не само теоретично, но и практически подготвени за всички аспекти на работата си, така че със своята компетентност и умения да отговорят адекватно на пазарните изисквания, както и с професионализма си да подпомогнат нелеката задача по възвръщане доверието на инвеститорите към капиталовия пазар.
„Вече има създадена традиция курсистите на БАЛИП и БАУД да се представят много добре на изпитите пред КФН“, обявиха от двете асоциации.
Конкретната статистика показва, че през 2015 г. и шестимата издържали изпита за брокери кандидати са курсисти на БАЛИП и БАУД. В същото време от петимата издържали изпита за инвестиционни консултанти, четирима са курсисти на двете асоциации.
Предвижда се кандидатите, успешно издържали изпита за брокер пред изпитната комисия, определена от КФН, да се запишат за практическо обучение за работа с Xetra©, RTS и правилата за търговия, организирано от „Българска фондова борса – София” АД.


В България неравенството расте след края на трудовия път: разликата в заплатите е 12%, а при пенсиите – 19.4%
Анатомия на дигиталната ера: Как смартфоните променят човешкото тяло и гръбначния стълб
България с най-силен ръст на производството в сектора на услугите в ЕС
Десетки свободни работни места за учители във Варна, кои са най-търсени
Проф. Георги Вълчев: Имаме проблем с учебниците, учениците не ги разбират
Г. Ангелов: Световното първенство по футбол беше идеален момент за тежки реформи
Жегата размеква обществената реакция срещу климатичните промени
ЕС оценява риска за банките от екстремните горещини
На фона на скандалите ФИФА излиза с рекордни приходи от Световното
Застрахователите на "Северен поток" избегнаха иск за €580 млн. за взривовете
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
800 000 км без DPF и АdBlue - този стар дизелов VW Golf все още се движи
Москва показа сила край НАТО: Какво стои зад полета на Ту-142 до британски самолетоносач
Киселова: Изборните правила винаги са най-политическият въпрос
Румен Петков: Замразяването на договора с "Боташ" е шанс за България
Хората, които винаги виждат най-доброто в някого, избират грешна любов