Недвижимите имоти в България, наред с тези в Испания и Турция, са най-търсени от руснаците, според списание International Residences.
Около 50% от хората, анкетирани от руското издание, планират да придобият жилище в една от трите държави през следващите 12 месеца. 40% пък са готови да похарчат от 100 хил. до 250 хил. евро, което като цяло съответства на сумите, отделяни от повечето британци за инвестиция в недвижим имот.
Това далеч не е единствената класация, която подрежда България начело в предпочитанията на руските купувачи. От дълго време страната ни оглавява и класацията на руския портал за имоти в чужбина Prian.ru.
Въпреки активизирането на руснаците британците запазват челното място в класацията на купувачите на недвижими имоти в чужбина. Независимо, че британската икономика не се подобрява видимо, активността на поданиците на Великобритания на пазара на имоти отвъд границите на родината им продължава да расте. В момента броят на купувачите е почти същият, както в периода преди кризата. По петите им обаче настъпват руснаците и китайците.
Ситуацията в Кипър е ясен показател, че жителите на Острова отстъпват позициите си на купувачи от други страни. В периода, предшестващ спада на световната икономика, гражданите на Великобритания бяха основните купувачи на недвижими имоти в Кипър.
Масовият им отлив, предизвикан от настъпилата рецесия, се отрази изключително негативно на кипърската икономика. Веднага обаче на помощ се притекоха китайците и руснаците. Броят на сделките с тяхно участие през април тази година е нараснал с 19% спрямо същия период на 2010 г.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам