Дубай подобри собствения си рекорд за най-висока жилищна сграда в света. Доскоро това беше небостъргачът The Torch, който е висок 348 метра и има 86 етажа.
Книгата на рекордите Гинес обаче потвърди, че най-високата жилищна сграда в света вече е един от съседите на The Torch край яхтеното пристанище на Дубай - Princess Tower.
Небостъргачът е с височина 414 м и е на 107 етажа, 6 от които са под земята, пише онлайн изданието propertywire.com.
Сградата е с площ от над 3 475 кв. м. В нея има 743 луксозни апартамента с една, две, три или четири спални, с изглед към изкуствения остров Palm Jumeirah.
Президентът на строителната компания Tameer, чиято е сградата, Федерико Таубър посочва, че и фирмата му, и емирството са изключително горди със сградата и постижението.
„Гордост и за Tameer, и за Дубай е, че в момента емирството е дом на най-високата сграда в света и на най-високата жилищна сграда в света“, каза той.
„Ето това е случай, при който ако кажеш, че си на върха на света, това ще бъде напълно оправдано“, коментира Таубер.
Скоро обаче Дубай може да си има конкурент за титлата най-висока сграда в света.
Азербайджан обяви плановете си да изгради в столицата Баку Azerbaijan Tower с височина от 1 050 м. Ако проектът бъде осъществен, новата сграда ще изпревари Burj Khalifa в Дубай, която в момента държи първенството.
Вижте в галерията най-високата жилищна сграда в света


НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Парис Хилтън показа как прекарва лятото си с децата
Заради заплахата от Путин: Германия дава безпрецедентни правомощия на шпионите си
Марго Роби сваля розовите очила, продължението на "Барби" е под въпрос
45-годишния модел Алесандра Амброзио се сгоди