"Уест Енд" в Лондон отново е най-скъпият офис пазар в света, след като по-рано първото място в класацията му бе отнето от централния бизнес квартал на Хонконг, посочва се в доклад на Cushman & Wakefield за пазара на офиси в света през 2013 г., цитиран от онлайн изданието Property Magazine.
Според документа причината за лидерството на британската столица е недостигът на качествени офис площи там, което засилва конкуренцията и значително увеличава наемите.
Централният бизнес квартал в Хонконг е на второ място, а Зона Сул в Рио де Жанейро се изкачва от 8-о място през миналата година до трето, след като наемите там се увеличиха с 43% спрямо 2011 г.
В топ 10 влизат също Конот Плейс в Ню Делхи в Индия, централният бизнес квартал в Токио в Япония, централният бизнес район в Москва, Русия, централният бизнес квартал в Пекин, Китай, Мидтаун в Ню Йорк, центърът на Сидни, Австралия, и този на Париж, Франция.
В глобален мащаб наемите на първокласни офиси през 2012 г. са се увеличили с 3%, но това се дължи основно на сериозния ръст, отчетен в Южна Америка, особено в Бразилия и Колумбия.
Въпреки общото повишение обаче някои пазари продължават да страдат от икономическата несигурност, предизвикваща предпазливост сред наемателите.
От Cushman & Wakefield очакват тенденцията компаниите активно да се опитват да намаляват разходите си за наеми да се запази и през тази година.


Бордът по туризъм очаква забележителен старт на сезон 2027 заради Евровизия
Варненци се ядосват във Фейсбук: Изтървахме зарята, пуснаха я 10 минути по-рано
Район Одесос - Варна с благодарност към заведенията, които за своя сметка почистиха кслед празника на града
Паламудът заля турските пазари, 400-грамова риба е едва 1,81 евро, а в България - 12 евро на кг
Дара е изведена с полиция след концерта по случай Деня на Варна ВИДЕО
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
Колко социализъм е готова да поеме Америка?
Частните библиотеки помагат на индийците да утолят жаждата си за четене
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Стрелба на границата между Южна и Севрена Корея
Евгени Минчев иронизира "Евровизия": БДЖ в цветовете на дъгата и транссексуални пилоти
Грациите ни прибраха и един бронзов медал от Световното по художествена гимнастика
Путин започна война срещу... разголените OnlyFans модели СНИМКИ
Дуа Липа препоръча на феновете си Георги Господинов