Адванс Терафонд АДСИЦ отчита 18,5% ръст на арендните плащания до 20,39 лв./дка за стопанската 2009/2010 г., показва месечният бюлетин на дружеството, публикуван чрез БФБ-София. Цената е средна, включително с договорите, сключени през предходни години, като увеличението е на база актуализиране на рентата.
Към края на октомври 2009 г. дружеството има сключени договори за наем и аренда за 185 070 декара, или 61,3% от всички земи, закупени до момента.
През октомври дружеството е закупило 3 630 дка при средна цена от 305 лв. и вече притежава 302 100 дка към 31 октомври 2009 г. Поради липса на нови договори на фирмите, които поддържат картите на възстановената собственост, с Министерството на земделието и храните, в много общини няма кой да изготвя актуални скици за собственост на новите собственици. Затова нотариалните актове от сделки в тези общини се забавят и се налага да се променят притежаваните от дружеството декари, както е записано в отчета за деветмесечието на 2009 г. Затова за септември 2009 г. притежаваните декари се коригират на 298 470, а не 301 300 дка.
Най-много земя дружеството притежава в област Силистра (39 514 дка), следвана от област Враца (34 213 дка) и област Шумен (27 759 дка). В три землица АДСИЦ-ът има между 3 и 6 хил. дка, в други три между 2 и 3 хил. дка и в 41 землища има между 1 000 и 2 000 дка. В други 110 землища АДСИЦ-а има между 500 и 1 000 дка. В 1171 землица Адванс Терафонд АДСИЦ има до 200 дка.
За последните 3 месеца акциите на дружеството поскъпват с 21,3% до 1,395 лв./акция и 118,7 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Мечка и мече са убили туриста на Витоша
Седмичен хороскоп 18 - 24 май 2026
Сблъсък между два украински камиона затвори Прохода на Републиката
Правителството с пакет от 15 мерки за цените на горивата
Българка е първа при жените на Маратон Варна 2026 (СНИМКИ)
Колко временни ценови шока правят нов инфлационен тренд в САЩ?
Кабинетът с 15 мерки във връзка с поскъпването на горивата
AI срив при работните места ще изисква защита за гражданите
Неравномерното икономическо развитие на Китай е тайната на промишления му успех
Защо цената на бензина е най-важната в САЩ?
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Четири коли, които изпревариха времето си
Как да се справите с чукането на клапаните
Suzuki Vitara навъртя 700 000 км за 9 години без повреди
Maserati GT2 Stradale дебютира в България
Мечка с малко мече са нападнали и убили туриста на Витоша
Кристалина Георгиева поздрави Дара за триумфа на "Евровизия"
Зеленски с признание: Украински дронове атакуваха Московска област
Доцова: Дара е вдъхновение за България и доказателство, че всеки българин с усилие и труд може да успее
Катастрофа между два камиона затвори временно Прохода на Републиката